Strona główna » „Sobota z Historia”

„Sobota z Historia”

Dlaczego świnoujski Merkury wieńczący szczyt dzisiejszego kasyna wojskowego nosi majtki i czy to prawda, że słynna Mata Hari uwodziła Canarisa w jednym ze świnoujskich pensjonatów?

Gdzie Nowowiejski spędzał wieczory komponując legendę Bałtyku, a baronessa Elsa von Freytag tańczyła półnago wprowadzając berlińską dekadencje na świnoujskie salony?

O tych i wielu innych ciekawostkach będzie można dowiedzieć się podczas wyjątkowych spacerów po jednej z najlepiej zachowanej w Europie dzielnicy uzdrowiskowej.
Spacery w ramach wydarzenia „Sobota z Historią” na nowo odkryją wiele tajemnic Świnoujścia i pokażą mało znane zabytki z całkowicie dotąd nie znanej strony.
Zapraszamy Mieszkańców miasta i Turystów do wyjątkowych spacerów w każdą sobotę lutego. Start o godzinie 11 z pod muszli koncertowej – spacer po przeszłości będzie prowadzony w dwóch językach – polskim i niemieckim.
Świnoujska dzielnica uzdrowiskowa jest jednym z najcenniejszych zabytkowych zespołów urbanistycznych w Europie. Powstała na przestrzeni niemal 50 lat (jej budowa rozpoczęła się w 2 połowie XIX wieku) mimo wojen i trudnego powojennego okresu w tym pełnienie przez wiele lat zaplecza dla rosyjskiego garnizonu przetrwała i powoli powraca do dawnej świetności.
Szczegółowy plan i informacje o spacerach można uzyskać na stronie
www.sot.swinoujscie.pl

Organizatorem „ŚWINOUJŚCIE JEST FAJNE CAŁY ROK”:
ŚOT
Współorganizator:
Muzeum Obrony Wybrzeża
Partnerzy:
Katarzyna Pawlina, Michał Faligowski Hotele i Turystyka

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwadzieścia − 8 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW