Nietrzeźwy, bez uprawnień sprawcą zdarzenia drogowego

Nietrzeźwi kierujący stwarzają wielkie niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koncentrację i refleks, co może doprowadzić do tragedii. Wczoraj kolejny kierowca zdecydował się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj w godzinach wieczornych pomiędzy Krzęcinem, a Chłopowem doszło zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. 24-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Podczas prowadzonej rozmowy w celu ustalenia okoliczności zdarzenia od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie na zwartość alkoholu wykazało, że kierujący ma ponad 2,5 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze ustalili również, że mieszkaniec powiatu choszczeńskiego nigdy nie posiadał jakichkolwiek uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
(Od 1 stycznia br. zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawcy tego wykroczenia są znacznie surowiej traktowani przez prawo. Sąd rozpoznający sprawę o to wykroczenie może skazać obwinionego na grzywnę nie niższą niż 1500 złotych, a maksymalny wymiar grzywny to aż 30.000 złotych. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka wobec sprawcy środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu na okres do 3 lat — bez względu na wysokość zasądzonej grzywny. W przypadku kiedy ta skazana osoba w czasie obowiązywania zakazu ponownie wsiądzie za kierownicę, popełnia tym samym przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.)

24-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policja

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News