SPRAWCA KOLIZJI DROGOWEJ UKARANY MANDATEM KARNYM W WYSOKOŚCI 2500 ZŁ

W dniu 5 stycznia 2022 roku w godzinach porannych w Łobzie doszło do potrącenia pieszej. Wobec sprawcy zastosowano postępowanie mandatowe przy uwzględnieniu nowego taryfikatora.

W dniu 5 stycznia 2022 roku w godzinach porannych 82 – letni mieszkaniec Łobza kierując samochodem marki VW Golf nie zachował należytej ostrożności podczas wjeżdżania na oznakowane przejście dla pieszych, w wyniku czego potrącił 53 – letnią mieszkankę Łobza, która przez nie przechodziła. Kobieta na szczęście nie doznała żadnych obrażeń. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym kredytowanym przy uwzględnieniu nowego taryfikatora. Mężczyzna tłumaczył, że miał zaparowane szyby boczne w pojeździe, toteż mógł nie zauważyć kobiety, która była na przejściu dla pieszych.

Przypominamy, że przed ruszeniem w drogę, jeśli nawet wybieramy się do pobliskiego sklepu na zakupy – należy przygotować samochód do jazdy. Bardzo ważne dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego jest przestrzeganie podstawowych zasad, tym bardziej w obecnych warunkach atmosferycznych.

kom. Magdalena Rymszewicz

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News