NAGRANIE OSOBY PODEJRZANEJ O POPEŁNIENIE PRZESTĘPSTWA

Policjanci z Kołobrzegu prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży pieniędzy przez uprzednie wprowadzenie w błąd na portalu aukcyjnym oraz pozyskanie w ten sposób dostępu do cudzej karty płatniczej. Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę z nagrania proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu pod nr tel. – 47 78 46 511 lub 47 78 46 512 lub innymi jednostkami na terenie kraju.

Przestępcy nieustannie zmieniają swoje techniki działania i korzystają z możliwości jakie daje im technologia. W sierpniu do kołobrzeskiej komendy dotarło zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy w kwocie 1500 złotych. Oszust za pośrednictwem sieci internetowych i telekomunikacyjnych doprowadził mieszkankę Kołobrzegu do niekorzystnego rozporządzenia w/w kwotą pieniędzy uprzednio wprowadzając ją w błąd co do chęci zakupu wystawionego przez nią przedmiotu na portalu aukcyjnym. Mężczyzna podstępnie uzyskał dane i dostęp do karty płatniczej kobiety, co wykorzystał wypłacając pieniądze z jej konta w bankomacie zlokalizowanym w Gdyni.

Wszystkich którzy rozpoznają mężczyznę, którego nagrały kamery monitoringu na miejscu zdarzenia, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu pod nr tel. – 47 78 46 511 lub 47 78 46 512 lub innymi jednostkami na terenie kraju.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News