Strona główna » Przejście graniczne Świnoujście – Garz wciąż zamknięte – Kiedy zostanie otwarte ??

Przejście graniczne Świnoujście – Garz wciąż zamknięte – Kiedy zostanie otwarte ??

by Świnoujście w sieci

Przejazd przez przejście graniczne Świnoujście – Garz możliwy w późniejszym terminie

Prezydent Świnoujścia podjął decyzję, aby ze względów bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, przesunąć możliwość przejazdu przez przejście graniczne na późniejszy termin. – W tej chwili nie powinniśmy dopuścić do zwiększenia ruchu aut w tym rejonie miasta – uważa prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Modernizacja ul. Grunwaldzkiej, ze względu wzmożony ruch samochodowy i ograniczone możliwości wyznaczenia objazdów, jest jedną z trudniejszych w mieście. Prace zostały podzielone na kilka etapów. Obecnie najbardziej zaawansowane wykonane są na odcinku od przejścia granicznego do ul. Krzywej. W związku z tym wykonawca zapowiedział, że na początku stycznia możliwy będzie przejazd samochodem przez przejście graniczne Świnoujście – Garz. Takie informacje pojawiły się również na miejskiej stronie www.swinoujscie.pl. Kierowcy będą musieli jednak uzbroić się w cierpliwość. Ze względów bezpieczeństwa przejazd na razie nie będzie możliwy.

– Podjąłem decyzję, aby nie dopuszczać ruchu samochodowego na ulicę Grunwaldzką, dopóki nie będzie gotowy modernizowany odcinek pomiędzy ulicami Mazowiecką a Wielkopolską – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Obecnie objazdy wyznaczone są przez chodniki, drogi alternatywne, jest ruch wahadłowy. To wszystko powoduje, że przejazd jest utrudniony. Jeśli otworzymy przejazd z Niemiec, liczba aut zdecydowanie wzrośnie. Utrudni to poruszanie się w tej części miasta, wpłynie również na bezpieczeństwo.
Wykonawca już wcześniej zapowiedział, że przesunie się w czasie dopuszczenie do tymczasowego ruchu pojazdów na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krzywą w stronę ulic Mazowieckiej i Wielkopolskiej. Podwykonawca potrzebował bowiem trochę więcej czasu, niż przewidywano, na ułożenie sieci sanitarnej. Dokończenie prac na tym odcinku może zakończyć się na przełomie lutego i marca. Wówczas będzie też możliwy przejazd przez przejście graniczne.

Info UM

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

14 − 13 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW