Strona główna » Jakie ubezpieczenie OC wybrać? Sprawdź nasze wskazówki!

Jakie ubezpieczenie OC wybrać? Sprawdź nasze wskazówki!

by Świnoujście w sieci

Jakie ubezpieczenie OC wybrać? Sprawdź nasze wskazówki!

Każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi posiadać ważną polisę OC. To obowiązek, który jest też formą naszej ochrony – przed roszczeniami poszkodowanych w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem naszego samochodu, np. w wyniku stłuczki lub wypadku. I chociaż wybór najlepszego OC spędza sen z powiek wielu kierowcom – tak naprawdę nie jest trudny, jeśli tylko zwrócimy uwagę na kilka ważnych szczegółów.

To musisz wiedzieć!

Czy wiesz, że każde ubezpieczenie OC zapewnia taką samą ochronę podstawową bez względu na wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe? Wynika to z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Jednak dlaczego w takim razie wybór OC jest tak szeroki? Czym mogą różnić się poszczególne oferty? I na co powinieneś zwrócić uwagę? 

Na początku warto zaznaczyć, że ustawa reguluje tylko zakres podstawowej ochrony, a nie cenę ubezpieczenia czy dodatkowe atrakcyjne usługi, które ubezpieczyciele mogą zawrzeć w swojej ofercie. Dlatego, pomimo regulacji, oferty potrafią być bardzo konkurencyjne. Porównując OC różnych firm, zwróć więc uwagę nie tylko na wysokość składki, ale także na dodatkowe opcje i rozszerzenia, które mogą okazać się bardzo przydatne. Popularnymi rozszerzeniami są:

  • Assistance – czyli dodatkowe ubezpieczenie, które gwarantuje usługi pomocowe w razie wypadku lub awarii samochodu na drodze.
  • Autocasco – czyli ubezpieczenie dotyczące odszkodowania w przypadku uszkodzenia pojazdu z własnej winy, w wyniku działania żywiołów lub w przypadku kradzieży.
  • Ochrona opon – czyli dodatkowe ubezpieczenie opon.

Na to zwróć uwagę

Rynek ubezpieczeń stale się rozwija, dlatego przy mnogości ofert nieocenioną pomoc stanowi porównywarka OC. Taka porównywarka pokazuje szacunkowe kalkulacje różnych ubezpieczycieli dla wybranych marek i roczników samochodów, porównując m.in. zakres ubezpieczenia i cenę roczną. W ten sposób na jednej stronie mamy przejrzyście zestawione dane wszystkich interesujących nas firm i nie musimy samodzielnie odwiedzać wszystkich stron towarzystw.

Kolejną istotną kwestią jest obecność ubezpieczyciela online. Wyzwania obecnych czasów pokazały, że potrzebujemy najwyższych standardów obsługi, które uwzględniają załatwienie wielu spraw związanych z ubezpieczeniami bez konieczności wychodzenia z domu. A przy tym warto też zwrócić uwagę na opinie o wybranym towarzystwie – czy według klientów szybkość załatwiania spraw jest faktycznie natychmiastowa, czy może budzi zastrzeżenia? Dopiero mając te wszystkie dane, jesteśmy w stanie wybrać najlepsze OC dla siebie.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

pięć × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW