Strona główna » Premier zapowiedział szczepienia czwartą dawką szczepionki przeciwko Covid-19

Izrael: premier zapowiedział szczepienia czwartą dawką szczepionki przeciwko Covid-19

Premier Izraela Naftali Benet ogłosił we wtorek, po konsultacji z panelem ekspertów medycznych, że wszyscy Izraelczycy w wieku powyżej 60 lat, personel medyczny oraz osoby z obniżoną odpornością, będą mieli prawo do czwartej dawki szczepionki przeciwko Covid-19.
„Obywatele Izraela jako pierwsi na świecie otrzymali trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, będziemy w czołówce także z czwartą dawką” – napisał w komunikacie prasowym izraelski premier, wzywając jednocześnie tych, którzy spełniają te kryteria, do zaszczepienia się. „Moje przesłanie brzmi – nie trać czasu, idź się zaszczepić” – zaapelował.

Według premiera decyzja panelu ekspertów ds. pandemii o zatwierdzeniu czwartej dawki jest „doskonałą wiadomością, która pomoże nam przejść przez falę wariantu Omikron, przytłaczającą świat”.

Czwartą dawkę będzie można podawać co najmniej cztery miesiące po trzeciej – poinformowało w oświadczeniu ministerstwo zdrowia Izraela.

We wtorek w Izraelu potwierdzono śmierć pierwszej osoby, zakażonej wariantem Omikron. Centrum Medyczne Soroka w Beer Szebie wyjaśniło jednak, że zmarły pacjent, mający 60 lat, cierpiał na szereg poważnych wcześniej istniejących schorzeń.

Mężczyzna zmarł dwa tygodnie po przyjęciu na oddział koronawirusowy. W oświadczeniu szpitalnym stwierdzono, że „Jego zachorowalność wynikała głównie z wcześniejszych chorób, a nie z infekcji dróg oddechowych, wywołanych przez koronawirusa”. (PAP)

zm/

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

5 + 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.