Strona główna » Świnoujście – Betlejemskie Światło Pokoju

Świnoujście – Betlejemskie Światło Pokoju

by Świnoujście w sieci

Betlejemskie Światło Pokoju

Hasłem tegorocznej edycji BŚP jest „Światło Nadziei”.

W tym roku zuchy, harcerze i instruktorzy z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP przekażą Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Świnoujścia, Międzyzdrojów, Wolina oraz Dziwnowa. Harcerze rozniosą światło do władz samorządowych i kościołów.

W Świnoujściu zapraszamy Państwa do odbioru światła w dniu 21 grudnia o godzinie 17.00 na plac Wolności. Przyjdźcie Państwo z własnymi lampionami, choć dla zapominalskich też coś znajdziemy. Niech ten symboliczny ogień zapłonie na Waszych wigilijnych stołach. Niech łączy, niech daje nadzieję.

W grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie tam od ponad 30 lat co roku odpala się świecę, której płomień niesiony przez skautów austriackich rozpoczyna swoją wielką wędrówkę przez wszystkie kontynenty obiegając świat.

Przez te wszystkie lata Betlejemskie Światło Pokoju, mimo zmieniających się warunków geopolitycznych, zawsze bez przeszkód wyruszało z Betlejem drogę. Czyni to ze Światła symbol pojednania i nadziei.

Tradycyjnie już polscy harcerze w dniu 12 grudnia odebrali Światło od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana – już po raz 31.

Teraz harcerki i harcerze ZHP przekazują Betlejemskie Światło Pokoju do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn w całej Polsce.

Komenda Hufca ZHP

Ziemi Wolińskiej

im. Marynarki Wojennej RP

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

20 + 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW