Strona główna » Szczepionki nie chronią przed Omikronem – podaje w piątek Agencja Reutera.

Szczepionki nie chronią przed Omikronem – podaje w piątek Agencja Reutera.

by Daniel SZYSZ

Szczepionki nie chronią przed Omikronem – Za to chronią zaszczeponych paszporty ?? – Więc nie ma powidoków do paniki

——————

Szczepionki J&J, Sinopharm i Sputnik nie chronią przed Omikronem

Badanie przeprowadzone przez stanowy Uniwersytet Waszyngtonu i szwajcarską firmę Humabs Biomed wskazuje, że szczepionki J&J, Sinopharm i Sputnik V nie chronią przed Omikronem. Skuteczne pozostają preparaty firm Moderna, AstraZeneca i Pfizer – podaje w piątek Agencja Reutera.

Badanie, które nie zostało jeszcze ocenione przez innych naukowców, przeprowadzono na podstawie porównań skuteczności szeroko stosowanych szczepionek w odniesieniu do podstawowego wariantu koronawirusa i wariantu Omikron.

Mimo iż preparaty firm Moderna, AstraZeneca i Pfizer pozostają skuteczne, to jednak ich efektywność jest znacznie zmniejszona w odniesieniu do wariantu Omikron.

Ponadto badanie wskazuje, że lek na Covid-19 sotrovimab, produkowany przez GlaxoSmithKline i Vir Biotech jest trzykrotnie mniej skuteczny w leczeniu zakażenia Omikronem niż w przypadku innych wariantów wirusa.

Agencja Reutera przypomina, że szczepionka Pfizera okazała się w Republice Południowej Afryki wobec wariantu Omikron mniej skuteczna w łagodzeniu objawów zakażenia w takim stopniu, aby chorzy nie wymagali hospitalizacji.

Centrum Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei, które opracowało rosyjską szczepionkę Sputnik V wydało komunikat, w którym zarzuca autorom badania, że podczas testowania skuteczności tego preparatu „rozmyślnie wykorzystali próbki serum, które nie są reprezentatywne”, a zatem nie można wyciągać z nich wniosków w sprawie jego skuteczności wobec wariantu Omikron. (PAP)

fit/ tebe/

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

5 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.