Strona główna » Zaszczepiłeś się ??- Musisz zrobić test ?? – Wreszcie rządzący zrozumieli że „paszport covid” nie chroni przed wirusem

Zaszczepiłeś się ??- Musisz zrobić test ?? – Wreszcie rządzący zrozumieli że “paszport covid” nie chroni przed wirusem

by Świnoujście w sieci

Zaszczepiłeś się ??- Musisz zrobić test ?? – Wreszcie rządzący zrozumieli że “paszport covid” nie chroni przed wirusem

————

Na stronie Domowej Opieki Medycznej jest formularz zapisu na test dla współdomownika osoby zakażonej

Na stronie Domowej Opieki Medycznej został uruchomiony specjalny formularz na test w kierunku SARS-CoV-2 dla współdomownika osoby zakażonej SARS-CoV-2. Formularz jest przeznaczony zarówno dla osób pełnoletnich, jak i dzieci.
W środę weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obostrzeń wprowadzanych w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wynika z niego m.in., że osoby mieszkające z chorym, który ma pozytywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2, mimo szczepienia lub posiadania statusu ozdrowieńca, muszą się poddać testowi na obecność koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia przekazało PAP, że w przypadku osób dorosłych zlecenie na test generowane jest po wypełnieniu formularza na stronie DOM https://www.gov.pl/web/koronawirus/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa i podpisaniu profilem zaufanym lub po kontakcie konsultanta (w przypadku braku podpisu profilem zaufanym). W przypadku dziecka obligatoryjne jest wykorzystanie Profilu Zaufanego.

W przepisach zapisano wprowadzenie dodatkowego warunku zwolnienia z obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny osoby prowadzącej wspólne gospodarstwo domowe z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 lub z nią zamieszkującej. Warunkiem tym jest uzyskanie przez daną osobę negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Osobom, które zostały skierowane na test w kierunku wirusa SARS-CoV-2 kwarantanna jest nakładana automatycznie i trwa od dnia wystawienia skierowania na test do chwili uzyskania ujemnego wyniku testu.

MZ podało w środę, że badania potwierdziły 24 266 nowych zakażeń koronawirusem; zmarło 669 osób z COVID-19. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 881 349 przypadków. W Polsce zmarło dotąd 89 714 osób z COVID-19. Na obecność SARS-CoV-2 przebadano 25 862 784 próbki pobrane od 25 380 238 osób. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jedenaście + 18 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW