Strona główna » Niemcy chcą wprowadzić opaski dla klientów – Historia zatacza koło ??

Niemcy chcą wprowadzić opaski dla klientów – Historia zatacza koło ??

by Świnoujście w sieci

Niemcy: sprzedawcy detaliczni za wprowadzeniem opasek na rękę dla klientów podczas zakupów

Sprzedawcy detaliczni w Niemczech promują ogólnokrajowe rozwiązanie w postaci “opaski na rękę” dla klientów sklepów, aby ułatwić obowiązkowe kontrole 2G. W myśl zasady 2G dostęp do sklepów mają tylko osoby zaszczepione na Covid-19 lub wyleczone z koronawirusa.
Sklepy spożywcze, drogerie i apteki są wyłączone z tego przepisu.

“Obecnie istnieje (…) zamieszanie w przepisach dotyczących kontroli 2G w handlu detalicznym (…). To pilnie wymaga ujednolicenia” – powiedział w środę agencji dpa dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Handlu Detalicznego (HDE) Stefan Genth.

Dzięki “rozwiązaniu z opaską na rękę” (Baendchenloesung), stosowanemu już np. w Moguncji, każdy klient jest tylko raz sprawdzany pod kątem 2G, a następnie otrzymuje opaskę na rękę, z którą ma dostęp do wszystkich sklepów w danym dniu.

Byłaby to wielka ulga dla handlu – podkreślił Genth. “Sprawdzanie każdego klienta w każdym sklepie wymaga znacznego wysiłku i prowadzi do tworzenia kolejek przed drzwiami sklepów. Dlatego z punktu widzenia handlu dobrze byłoby rozszerzyć rozwiązanie w postaci opaski na rękę obowiązujące w niektórych krajach związkowych na całe terytorium federalne” – dodał szef HDE.

Sektor detaliczny pilnie potrzebuje wsparcia w zakresie niezbędnych kontroli 2G, gdyż w tym momencie firmy przejęły zadania państwa. W związku z tym, albo gminy powinny zapewnić wsparcie, albo wkłady finansowe powinny być wypłacane zainteresowanym podmiotom gospodarczym – uważa Genth.

Zdaniem szefa HDE rozporządzenie 2G w handlu detalicznym powinno jednak zostać zniesione, ponieważ nie przyczynia się do walki z pandemią. Zakupy robione w maseczkach i z przestrzeganiem zasad higienicznych zapewniają – jego zdaniem – wystarczające bezpieczeństwo.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ ap/

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

piętnaście + 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW