Czarnek o obowiązku szczepień dla trzech grup zawodowych: to trzeba przedyskutować

To trzeba przedyskutować i trzeba do tego podchodzić racjonalnie – powiedział w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o zapowiadanym przez Ministerstwo Zdrowia obowiązku szczepień medyków, nauczycieli i służb mundurowych.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział we wtorek, że resort od 1 marca będzie chciał wprowadzić obowiązek szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

„Nie jestem entuzjastą zmuszania kogokolwiek do czegokolwiek, natomiast jestem absolutnie zwolennikiem przekonywania” – powiedział w Radiowej Jedynce szef MEiN.

„Co do pomysłu, by od 1 marca trzy grupy zawodowe musiały się szczepić, a jak nie, to nie będą pracować – to jest pomysł nieprzedyskutowany jeszcze” – podkreślił Czarnek.

Dodał, że rozumie intencje i chęć szybkiej walki z koronawirusem.

„Też taką chęć mam. Natomiast wszystkie decyzje muszą być przedyskutowane co do szczegółów. Ja sobie nie wyobrażam, by w ten sposób można było zrobić nawet 10-procentowe braki w kadrze nauczycielskiej, jeśli te 10 proc. nie będzie chciało się zaszczepić” – powiedział.

„To trzeba przedyskutować i trzeba do tego podchodzić racjonalnie” – zastrzegł minister. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ joz/

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News