Strona główna » Świnoujście – Platany dla przedszkola w Świnoujściu na finał tegorocznej akcji sadzenia drzew

Świnoujście – Platany dla przedszkola w Świnoujściu na finał tegorocznej akcji sadzenia drzew

by Daniel SZYSZ

Platany dla przedszkola w Świnoujściu na finał tegorocznej akcji sadzenia drzew

Marszałek Olgierd Geblewicz udeptuje ziemię przy posadzonym drzewku. Przygląda się temu grupa przedszkolaków z łopatkami.

Marszałek Olgierd Geblewicz i prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz w środę w południe posadzili cztery platany klonolistne na terenie przedszkola „Tęcza” przy ul. Bydgoskiej 15 w Świnoujściu. Na przedszkolaków i ich rodziców czekały również przedświąteczne niespodzianki.

To była już ostatnia partia z zakupionych przez Województwo Zachodniopomorskie prawie 300 drzew i kilku tysięcy krzewów, które trafiły do 15 gmin w regionie. Platany klonolistne zostały posadzone na terenie Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza”, przy ul. Bydgoskiej 15.

Plenerową lekcję przyrody zorganizowali marszałek województwa Olgierd Geblewicz i prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Dla przedszkolaków, którzy chwycili za grabki i łopatki, przygotowane były słodkie niespodzianki. Uczestnicy ekologicznej akcji otrzymali w prezencie również sadzonki świątecznie przystrojonych roślin.

Marszałkowska inicjatywa wspólnego sadzenia drzew to część projektu „Pomorze Zachodnie – Zielony Region” i finałowy akcent Roku Ekologicznego. Województwo Zachodniopomorskie zakupiło ponad 300 platanów, surmii i kasztanów oraz ok. 5,5 tysiąca tui. Marszałek Olgierd Geblewicz sadził drzewa w Szczecinie, Policach i Goleniowie.

Wicemarszałek Tomasz Sobieraj – w Koszalinie, Darłowie i Białogardzie; wicemarszałek Olgierd Kustosz – w Stargardzie, Pyrzycach, Dębnie; członkowie zarządu województwa Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek zaprosili na ekologiczne zajęcia przedszkolaków i uczniów z Kołobrzegu, Połczyna-Zdroju, Szczecinka, Wałcza, Choszczna.
http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/wspolnie-sadzimy-drzewa-na-pomorzu-zachodnim-praktyczna-lekcja-ekologii

Świnoujście było ostatnim miejscem, gdzie posadzono drzewa, ale to jeszcze nie koniec eko-akcji. Sadzonki tui, świątecznie przystrojone, będą rozdawane w niedzielę (12 grudnia) o godz. 15.30 podczas jarmarku bożonarodzeniowego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Zakup sadzonek jest kontynuacją projektu „Pomorze Zachodnie Zielony Region” realizowanego z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 − jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.