Strona główna » Świnoujście – Na kłopoty (z akumulatorem)… Straż Miejska

Świnoujście – Na kłopoty (z akumulatorem)… Straż Miejska

by Świnoujście w sieci

Na kłopoty (z akumulatorem)… Straż Miejska

Niska temperatura powietrza, poniżej zera stopni, może mieć wpływ na nasze auta. Niestety, akumulatory „nie lubią” się z zimą i często się rozładowują. Z pomocą – bezpłatnie – przyjedzie Straż Miejska.

W temperaturze 0 st. C, wyjściowa moc akumulatora spada o 20 procent. Wystarczy kilka stopni Celsjusza mniej, by moc baterii spadała lawinowo. Sprawny, nowy, w pełni naładowany akumulator przetrwa nawet bardzo mroźną noc. Ale kilkuletni akumulator, mający już niewielką sprawność, może się wówczas całkowicie rozładować.
– Po mroźnych nocach, właściciele pojazdów często borykają się z problemem uruchomienia samochodu, w którym rozładował się akumulator – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Aby pomóc mieszkańcom naszego miasta, Straż Miejska także w tym sezonie zimowym może służyć pomocą w awaryjnym uruchomieniu auta. Wszystko dzięki urządzeniu rozruchowemu typu booster. Należy wspomnieć, że taka usługa jest całkowicie bezpłatna.
Booster (Jump Starter), który znajduje się na wyposażeniu SM, to urządzenie rozruchowe do wszystkich pojazdów z akumulatorem 12V, np. samochodów, łódek, motocykli. Booster rozruchowy to w gruncie rzeczy zwykły akumulator. Niewielki, ale wystarcza do wspomagania rozruchu silnika. Idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy kierowca zostawi na kilka godzin włączone światła lub radio: rozrusznik jest w stanie kręcić, ale nie na tyle, by uruchomić silnik.
By wezwać strażników, wystarczy zadzwonić pod jeden z numerów telefonów:
91 321 99 40 lub 691 444 642.

Tekst: BIK UM Świnoujście

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

osiem + 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.