Strona główna » Wielka choinka rozświetliła Zamek. Święta coraz bliżej.

Wielka choinka rozświetliła Zamek. Święta coraz bliżej.

by Świnoujście w sieci

Wielka choinka rozświetliła Zamek. Święta coraz bliżej.

Ponad dziesięciometrowa choinka na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich, oświetlona białymi lampkami i śnieżynkami w kolorach zielonym, czerwonym i niebieskim.

Zamkowe balkony i fasady ozdobione świątecznymi iluminacjami. Na dziedzińcu stoi grupa osób.

Ponad dziesięciometrowa choinka na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Piękne świąteczne iluminacje zdobią zamkowe dziedzińce, a we wtorek po godzinie 16 rozbłysła ponad dziesięciometrowa choinka. Oświetlenie włączył marszałek Olgierd Geblewicz, ze wsparciem radnych województwa. Były oklaski, zdjęcia i słodkie upominki przygotowane przez Zamek Książąt Pomorskich. A już od piątku będzie tam mnóstwo słodkości, regionalnych specjałów i muzycznych atrakcji, bo w dniach 10-12 grudnia odbędzie jarmark bożonarodzeniowy.

Efektowne oświetlenie Zamku wprowadza w świąteczny klimat i rozjaśnia chłodne, pochmurne dni.

– Zapraszamy do odwiedzenia Zamku w okresie przedświątecznym i podziwiania tradycyjnych iluminacji – mówił marszałek Olgierd Geblewicz podczas wtorkowego spotkania przy choince na zamkowym dziedzińcu.

Po godzinie 16 rozbłysły tam tysiące lampek na ponad dziesięciometrowym drzewie. Piękną scenerię do pamiątkowych zdjęć tworzy również ogromna bombka, białe kurtyny i uroczy renifer. Świąteczne iluminacje zdobią balkony i fasady, przy wejściach na dużych i małych dziedziniec ustawione są mniejsze choinki w donicach. Zamek jest gotowy na święta i bożonarodzeniowy jarmark, który odbędzie się w dniach 10-12 grudnia.

Marszałek zachęca do udziału w wydarzeniu, przypominając o obowiązku przestrzegania zasad reżimu sanitarnego.

– Zakupy na świeżym powietrzu są na pewno bezpieczniejsze niż zakupy w sklepach – podkreśla Olgierd Geblewicz. – Warto odwiedzić Zamek i miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Po drugie – będzie tu smacznie i zdrowo, bo na jarmarku będzie można nabyć nasze produkty regionalne. Po trzecie – przygotowane są atrakcje dla dzieci, dla rodzin.

Szczegółowy program jarmarku znajduje się na stronie interntowej Zamku.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy + 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW