Strona główna » Sądowy zakaz nie powstrzymał kierowcy przed jazdą pod wpływem alkoholu

Sądowy zakaz nie powstrzymał kierowcy przed jazdą pod wpływem alkoholu

by Świnoujście w sieci

2,5 PROMILA, SĄDOWY ZAKAZ I COFNIĘTE UPRAWNIENIA NIE STANĘŁY NA PRZESZKODZIE, ŻEBY WSIĄŚĆ ZA KÓŁKO

Policcy funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu, cofnięte uprawnienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo Citroen, którym kierował, nie posiadał ważnych badań technicznych. Teraz sprawą mężczyzny zajmie się sąd.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w miniony poniedziałek zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Citroen, który miał problem z zachowaniem prostego toru jazdy. Jak się okazało za kierownicą siedział 61-letni mężczyzna. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało, że kierujący jest nietrzeźwy, miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

To jednak nie koniec przewinień kierującego. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach informatycznych okazało się, kierowca prowadził auto mimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i ma cofnięte uprawnienia. Dodatkowo samochód, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna został zatrzymany. Za popełnione przestępstwa będzie teraz musiał odpowiedzieć przed sądem.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo.

Policjanci apelują o rozwagę. Brak wyobraźni kierowców, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu stanowi zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW