Strona główna » Kto i jak może zamówić kontener na gabaryty?

Kto i jak może zamówić kontener na gabaryty?

by Świnoujście w sieci

Kto i jak może zamówić kontener na gabaryty?

Kupiłeś nowe meble i musisz pozbyć się starych? Chcesz wyrzucić zużyty materac, ale nie wiesz, jak to zrobić? Po remoncie zostały nieużywane dywany i wykładziny? A może chcesz opróżnić magazyn lub Twoja firma przeprowadza się do innej lokalizacji i całe stare wyposażenie musi zostać wyrzucone? Do wszystkich tego typu odpadów niezbędny jest specjalny kontener na gabaryty. Sprawdź gdzie i jak wyrzucić niepotrzebne już gabarytowe śmieci oraz w jaki sposób zamówić konieczny do tego kontener.

Jak pozbyć się odpadów wielkogabarytowych?

Bardzo często wywóz śmieci gabarytowych prowadzony jest przez służby miejskie, gminne lub powiatowe, jednak przeważnie odbywa się on jedynie raz na jakiś czas i niekoniecznie akurat wtedy, kiedy chcemy pozbyć się starych i nieużywanych mebli, materacy czy dywanów. Dlatego, w sytuacjach, gdy potrzebujemy wyrzucić tego typu zanieczyszczenia i nie chcemy czekać tygodniami na ich wywóz, warto po prostu zamówić kontener na odpady gabarytowe w dogodnym dla nas terminie.

Czym jest kontener na gabaryty i co do niego wrzucamy?

Pojemniki na odpady gabarytowe to w znacznej większości metalowe kontenery o różnej wielkości. W firmie https://skipgroup.pl/ dostępne są o pojemności 1,7m3, 2,7m3, 3,7m3, 4,7m3, 6,0m3, 8,0m3, 14,0m3 oraz 40,0m3. Mniejsze rozmiary proponowane są zazwyczaj przy niewielkiej ilości elementów. Z kolei przy wywozie większej ilości mebli, nawet tych poskładanych – najlepszym rozwiązaniem są większe rozmiary kontenerów. Co można do nich wrzucać? Do odpadów tych należą:

  •          meble – łóżka, wersalki, szafki, fotele, stoły, krzesła,
  •          wykładziny i dywany,
  •          drzwi i ramy okienne,
  •          panele,
  •          suszarki na pranie i deski do prasowania,
  •          materace,
  •          meble ogrodowe,
  •          rowery i duży sprzęt sportowy,
  •          wózki i zabawki dużych rozmiarów bez elektroniki.

Do kontenerów tych nie powinny z kolei trafiać odpady komunalne typu zmieszane, bioodpady, tworzywa sztuczne, szkło, papier oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny (lodówki, zmywarki, żelazka, pralki, telewizory itp.). Taki sprzęt należy oddać do punktów zbiórki (PSZOK) lub do sklepu ze sprzętem elektronicznym. Nie wolno wrzucać do nich także odpadów budowlanych i rozbiórkowych, takich jak np. gruz, armatura łazienkowa, beton czy piasek, do których należy zamówić oddzielny kontener od firmy specjalizującej się w tego typu usługach.

Jak zamówić kontener na gabaryty?

Specjalistyczne kontenery na gabaryty można zamówić w firmie, która w swojej ofercie posiada wynajem takich pojemników. Jak to zrobić? Wystarczy skontaktować się telefonicznie lub mailowo i podać rodzaj oraz szacowaną ilość odpadów. Można to zrobić także online, bezpośrednio na stronie takiego przedsiębiorstwa – usługę taką posiada na swojej witrynie między innymi SkipGroup. Firmy takie poza wynajmem kontenerów, zajmują się również wywozem odpadów gabarytowych oraz dostarczeniem ich do właściwego miejsca stosownej utylizacji.

Kontener na odpady gabarytowe wynajmowany jest na umówiony wcześniej okres, po czym podstawiany jest w wyznaczone miejsce i zabierany po jego napełnieniu. Termin odbioru, to także termin, w którym następuje wywóz śmieci. Odbierane zanieczyszczenia, przewożone są do miejsca, w którym następuje odpowiednie ich posortowanie oraz legalna i bezpieczna utylizacja. Nierzadko zdarza się tak, że dane odpady nadają się do ponownego przetworzenia, dlatego poddawane są recyklingowi.

Choć określenie, jakie odpady należą do śmieci gabarytowych, może sprawiać pewien problem, jasna ich klasyfikacja pomaga w jego rozwiązaniu. Stając przed koniecznością pozbycia się gabarytów, można czekać na ich wywóz oferowany przez dane miasto lub gminę, można także skorzystać z oferty firm zajmujących się wynajmem specjalnych kontenerów oraz wywozem śmieci. Przedsiębiorstwa takie bez względu na to, czy chodzi o starą kanapę czy biurko, materac czy dywan, a może inne elementy gabarytowe, zajmują się kompleksowym wywozem takich odpadów, w dogodnym dla nas terminie.

 

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

siedem + czternaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW