Strona główna » Koronawirus Omikron już w W, Brytanii, Niemczech, Czechach … – Tak szczęśliwie się składa, że jest dostępna trzecia dawka – Zbieg okoliczności ??

Koronawirus Omikron już w W, Brytanii, Niemczech, Czechach … – Tak szczęśliwie się składa, że jest dostępna trzecia dawka – Zbieg okoliczności ??

by Świnoujście w sieci

Koronawirus Omikron już w W, Brytanii, Niemczech, Czechach … – Tak szczęśliwie się składa, że jest dostępna trzecia dawka – Zbieg okoliczności ??

 

———-

W. Brytania: zidentyfikowano pierwsze dwa przypadki wariantu Omikron

W Wielkiej Brytanii zidentyfikowano pierwsze dwa przypadki nowego wariantu koronawirusa Omikron – poinformował w sobotę brytyjski minister zdrowia Sajid Javid.
“W nocy skontaktowała się ze mną Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia, by poinformować mnie o odkryciu w Wielkiej Brytanii dwóch przypadków wariantu Omikron” – powiedział Javid.

Chorzy oraz mieszkające z nimi osoby zostali poproszeni o samoizolację, podczas gdy prowadzone są dalsze badania i trwa ustalanie listy osób, z którymi mieli styczność – poinformowało ministerstwo.

Rząd Wielkiej Brytanii w czwartek wieczorem podjął decyzję o zamknięciu granic dla niebędących obywatelami kraju przyjeżdżających z RPA, Botswany, Eswatini, Lesoto, Namibii i Zimbabwe. W niedzielę do listy zostaną dodane Malawi, Mozambik, Zambia i Angola. Przylatujący stamtąd obywatele brytyjscy będą zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny we wskazanym przez rząd hotelu.

W piątek belgijski minister zdrowia Frank Vandenbroucke poinformował, że w Belgii wykryto pierwszy w Europie przypadek nowego wariantu koronawirusa. Podejrzenia wystąpienia zakażeń Omikronem zgłoszono od tego czasu w Czechach i Niemczech.(PAP)

jbw/ akl/

 

Zaszczepieni pasażerowie zakażeni nowym koronawirusem – Fajne te paszporty covidowe

——–

Czechy: służby sanitarne sprawdzają podejrzenie wystąpienia Omikronu

Jedno z laboratoriów w Czechach sprawdza możliwość pojawienia się w tym kraju nowego wariantu koronawirusa Omikron. Podejrzana próbka została wykryta testem PCR – poinformowała w sobotę rzeczniczka Państwowego Instytutu Zdrowia (SZU) Sztiepanka Czechova.
“Według posiadanych przez nas informacji, osoba, o której mowa, stwierdziła, że przed powrotem do Republiki Czeskiej była w Namibii” – powiedziała Chechova agencji CTK.

Według premiera Andreja Babisza chodzi o kobietę, która do Czech przyleciała z Namibii przez RPA i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na Twitterze Babisz napisał, że ustalane są wszystkie jej kontakty, a ona znajduje się w izolacji.

W związku z pojawieniem się nowego, agresywnego wariantu koronawirusa, rząd przyjął w piątek nowe regulacje, związane z podróżami. Odradził Czechom podróże do RPA, Namibii, Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Botswany, Zambii i Mozambiku. Zakazuje również wjazdu do Czech osobom, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na terytorium tych krajów dłużej niż 12 godzin.

Obywatele Republiki Czeskiej mogą wrócić do kraju, ale obowiązuje ich kwarantanna i muszą przeprowadzać testy.

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

ptg/ zm/

——–

Niemcy: Omikron mógł już dotrzeć do Hesji

Omikron prawdopodobnie dotarł już do Niemiec. Minister spraw społecznych Hesji Kai Klose napisał na Twitterze, że istnieje “wysokie prawdopodobieństwo”, iż podróżny wracający z RPA może być zakażony nowym wariantem koronawirusa – poinformowały w sobotę niemieckie media.
Osoba zakażona jest w izolacji domowej. Stwierdzono u niej “kilka mutacji typowych dla Omikronu”, jednak nie zakończono jeszcze pełnego sekwencjonowania materiału badawczego.

“Proszę chronić siebie i swoich bliźnich” – zaapelował polityk z Hesji. Każdy, kto w ciągu ostatniego tygodnia wrócił do Niemiec z południowej Afryki, powinien ograniczyć kontakty i poddać się badaniom.

W piątek Światowa Organizacja Zdrowia zaklasyfikowała nowy wariant koronawirusa Omikron, odkryty po raz pierwszy w RPA, jako “budzący niepokój”.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ zm/

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

szesnaście − 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW