Policja – Choszczno
ŚWIADEK ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność zawsze zasługują na wyróżnienie. Dzięki zdecydowanej reakcji innego uczestnika ruchu drogowego, kolejny nietrzeźwy kierujący, został zatrzymany. Badanie wykazało, że miał blisko 2,5 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, dyżurny choszczeńskiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym zatrzymanym przez innego uczestnika ruchu na stacji paliw w Pełczycach. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało, że 60-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego miał ponad 2,5 promile alkoholu w organizmie.

Zgłaszający interwencję oświadczył, że jadąc drogą wojewódzką nr 151, zauważył jak kierujący pojazdem marki Peugeot, przejechał na czerwonym świetle, a następnie kontynuował jazdę całą szerokością jezdni. Podejrzewając, że kierujący tego pojazdu może być pod wpływem alkoholu, postanowił zatrzymać kierującego w najbliższym możliwym bezpiecznym miejscu, po czym zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę oraz poinformował Policję.

60-letniemu mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.


Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News