Strona główna » Niemcy 70% wyszczepionego społeczeństwa i … brak miejsc na oddziałach intensywnej terapii – Szczepionka chroni przed hospitalizacją ??

Niemcy 70% wyszczepionego społeczeństwa i … brak miejsc na oddziałach intensywnej terapii – Szczepionka chroni przed hospitalizacją ??

by Świnoujście w sieci

Niemcy 70% wyszczepionego społeczeństwa i … brak miejsc na oddziałach intensywnej terapii – Szczepionka chroni przed hospitalizacją ??

————–

Niemcy: brak miejsc na oddziałach intensywnej terapii

Sytuacja na oddziałach intensywnej terapii w Niemczech pogarsza się – pisze we wtorek portal RND. W wielu powiatach nie ma na nich ani jednego bezpłatnego łóżka – wynika z danych Niemieckiego Stowarzyszenia Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI).
Oddziały intensywnej terapii w całych Niemczech są pełne, wiele szpitali nie dysponuje już na nich nawet pojedynczymi wolnymi łóżkami.

Brakuje miejsc na tych oddziałach w 50 z około 400 powiatów w całym kraju. Najgorsza sytuacja jest w Bawarii i Badenii-Wirtembergii, a służby ratownicze często muszą pokonywać duże odległości, aby w sąsiednich powiatach znaleźć pojedyncze wolne łóżka dla pacjentów – opisuje RND.

Miejsc na oddziałach intensywnej terapii brakuje też w kilku powiatach Dolnej Saksonii (np. w Celle czy Gifhorn), Brandenburgii (Frankfurt n. Odrą), Saksonii-Anhalt, Nadrenii czy Turyngii (Jena).

Zaniepokojenie sytuacją w szpitalach i klinikach wyraził szef Instytutu Roberta Kocha (RKI) Lothar Wieler. „Nigdy nie martwiliśmy się tak bardzo, jak obecnie” – podkreślił.

„Liczba ciężko chorych pacjentów z Covid-19 rośnie, a osoby po udarze i z innymi poważnymi chorobami muszą w niektórych miejscowościach szukać wolnego łóżka na intensywnej terapii nawet przez dwie godziny. (..). A to będzie się jeszcze pogarszać, zwłaszcza, gdy sytuacja taka ma miejsce w kilku regionach i przez dłuższy czas. Standardowe opcje relokacji pacjentów, których czasem można użyć jako buforu, są zazwyczaj możliwe tylko w bardzo ograniczonym zakresie ze względu na wiele trudnych przypadków” – wyjaśnił Wieler.

Według DIVI problem pojawia się, gdy odsetek dostępnych wolnych łóżek na OIOM-ach spada poniżej 15 lub nawet 10 proc. Tymczasem w stolicy Bawarii Monachium w poniedziałek zajętych było ponad 95 proc. miejsc na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Marzena Szulc (PAP)

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

cztery × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW