PĘDZILI DO 142KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM

Policjanci ruchu drogowego z kołobrzeskiej komendy zatrzymali w miniony weekend dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwolone prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zarejestrowali wykroczenia policyjnym wideorejestratorem. Za nadmierną prędkość mężczyzna i kobieta zostali ukarani mandatami, otrzymali punkty karne oraz utracił uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Dwa pojazdy koloru czarnego i srebrnego poruszające się po drodze, napis 142 km.h
Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe minuty. Co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Kołobrzegu każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z kołobrzeskiej grupy SPEED podczas takich kontroli zwracają szczególną uwagę na jadące z dużą prędkością samochody. W miniony weekend pomiar wideorejestratorem wykazał, że dwóch kierowców w obszarze zabudowanym w Kołobrzegu przekroczyło dozwoloną prędkość. 24-letnia kierująca pojazdem m-ki Volvo – 135 km/h i 39-letni kierujący pojazdem m-ki Audi – 142 km/h.

Policjanci przerwali te niebezpieczne jazdy i zatrzymali auta do kontroli. Za popełnione wykroczenia, zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych i 10 pkt. Zatrzymano im uprawnienia i oboje czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News