Strona główna » Obywateli piją i jeżdżą – Interweniuje policja

BEZPIECZNIEJ NA DROGACH: ZATRZYMALIŚMY 45 KIERUJĄCYCH POD WPŁYWEM ALKOHOLU I ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH

W trakcie ubiegłego weekendu tj. 12–14 listopada br. zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 45 kierujących będących pod wpływem alkoholu bądź środków działających podobnie. W większości przypadków (34 osoby) byli to nietrzeźwi kierujący, którzy mieli ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu co stanowi przestępstwo z kodeksu karnego kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jednocześnie wyeliminowano z ruchu 11 osób, które poruszały się po drogach pod wpływem środków odurzających.

Jak groźna w skutkach jest jazda na podwójnym gazie przekonał się mieszkaniec woj. wielkopolskiego, który na terenie powiatu wałeckiego mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu zjechał drogi i uderzył w drzewo. W sąsiednim powiecie choszczeńskim młody kierowca mając 1 promil alkoholu w organizmie stracił panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem i wpadł w poślizg a następnie dachował. W obu przypadkach na szczęście były tylko osoby ranne, które zostały przewiezione do szpitali. Każdy z nas widząc osobę pod wpływem alkoholu, która zamierza wsiąść za kierownicę powinien uniemożliwić jej jazdę lub powiadomić telefonicznie Policję.

Ubiegły tydzień to był również czas wytężonej pracy zachodniopomorskich policjantów, którzy byli odpowiedzialni za bezpieczny przebieg licznych imprez i zgromadzeń w tym najważniejszych obchodów związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Wśród licznych zabezpieczeń policyjnych były m. in. Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szczecinie, XXXIII Goleniowska Mila Niepodległości, 4 Bieg Niepodległości w Szczecinie, Gryfiński Bieg Niepodległości, Mila radości dla Niepodległości Borne Sulinowo, 103 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – Uroczystość patriotyczna i religijna w Stargardzie oraz wiele innych lokalnych imprez, które przebiegły w spokojnej atmosferze i nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń.

Policjanci ruchu drogowego równolegle do trwających zabezpieczeń imprez i zgromadzeń prowadzili na drogach dwudniowe wzmożone działania pn. Prędkość, których głównym celem było eliminowanie z ruchu kierowców niestosujących się do obowiązujących limitów prędkości. W działaniach brała udział maksymalnie możliwa ilość policjantów. Nie zabrakło również nieodpowiedzialnych osób, które przekroczyły dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h (11 przypadków) w obszarze zabudowanym. Wszystkim tym osobom zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatami karnymi bądź skierowano wnioski o ukaranie do Sądu.

Całość policyjnych działań wspierał dron z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, który monitorował natężenie ruchu w obrębie trwających wydarzeń oraz rejestrował wykroczenia popełnianie przez kierujących.

źródło: WRD KWP w Szczecinie

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

siedemnaście − 11 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.