Strona główna » Światła przeciwmgłowe przednie i tylne.

Światła przeciwmgłowe przednie i tylne.

by Świnoujście w sieci

Światła przeciwmgłowe przednie i tylne. Przeznaczenie i obowiązek montażu

Liczba świateł obecnych w samochodzie jest bardzo duża. Cześć z nich obowiązkowo powinna być zamontowana w każdym pojeździe, inne natomiast są opcjonalne. Istnieje wiele niedomówień w zakresie konieczności montowania świateł oraz tego, kiedy ich używać. Dotyczą one między innymi świateł przeciwmgłowych. Warto w tym miejscu zauważyć, że rozróżniamy światła przeciwmgielne przednie i tylne. Poniżej wyjaśniamy związane z nimi niejasności.

Do czego służą nieobowiązkowe światła przeciwmgłowe przednie?

Niemal w każdym samochodzie znajdują się światła przeciwmgłowe przednie. Jednak jak się okazuje, ich montaż wcale nie jest wymagany przez kodeks drogowy. Ich stosowanie jest dobrowolne, jednak producenci zwykle montują w pojazdach tego typu reflektory, natomiast w przypadku awarii, niemal wszyscy kierowcy poszukują części zamiennych. Duży wybór reflektorów przednich przeciwmgłowych znaleźć można na przykład w ofercie Ucando – https://www.ucando.pl/k/swiatla-przeciwmglowe-przednie/U170105. Sklep oferuje zarówno części od najbardziej znanych producentów, jak i tańsze światła mniej znanych marek. Wszystko po to, aby każdy znalazł w ofercie to, czego potrzebuje. Przejdźmy jednak do kwestii najistotniejszej, a mianowicie do tego, kiedy używać tego typu świateł i po co to robić? 

Światła przeciwmgłowe przednie charakteryzują się dużą mocą. Reflektory wysyłają światło, które dzięki swojej sile jest w stanie przebić się nawet przez gęstą mgłę. Pomaga w tym również usytuowanie reflektorów w dolnej części pojazdu, niemal zaraz nad podłożem. Reflektory przeciwmgielne przednie przeznaczone są zatem do zapewniania odpowiedniej widoczności w sytuacji, gdy ze względu na warunki otoczenia jest ona ograniczona. Przede wszystkim chodzi tutaj o ograniczenie przez mgłę, jednak nie tylko. Widoczność może być ograniczona również choćby przez duże zanieczyszczenie powietrza. Włączenie świateł przeciwmgłowych umożliwia wyłączenie świateł dziennych, które okazują się w takiej sytuacji zbędne.

Światła przeciwmgłowe tylne

Poza przednimi istnieją również światła przeciwmgłowe tylne. Jakie jest ich przeznaczenie? Nieco inne niż w przypadku reflektorów przednich. W tym przypadku światła mają za zadanie sprawić, aby pojazd był lepiej widoczny dla pozostałych uczestników ruchu. Oczywiście również  warunkach ograniczonej widoczności, na przykład poprzez występującą mgłę. W przeciwieństwie do świateł przeciwmgielnych przednich, reflektory tylne muszą być zamontowane i działać sprawnie. Wymagają tego przepisy prawne. Korzystanie ze świateł tego rodzaju jest obligatoryjne w przypadku widoczności ograniczonej do 50 m. Jednocześnie, jeśli widoczność jest większa, światła należy wyłączyć, aby nie oślepiać innych kierowców. 

Podobnie jak w przypadku świateł przeciwmgielnych przednich, modele reflektorów przeznaczonych do montażu w tylnej części pojazdu również można znaleźć w ofercie sklepu Ucando.pl. W asortymencie znajdują się tylko sprawdzone produkty, posiadające homologację. Jest ona niezbędna, aby reflektory mogły zostać uznane za spełniające kryteria prawne świateł przeciwmgłowych tylnych.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

3 × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW