Strona główna » Policja – W TROSCE O OSOBY BEZDOMNE

Policja – W TROSCE O OSOBY BEZDOMNE

by Świnoujście w sieci

W TROSCE O OSOBY BEZDOMNE – WSPÓLNE DZIAŁANIA

W związku z coraz niższymi temperaturami warto pamiętać o ludziach bezdomnych. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby nie doszło do tragedii, policjanci uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia.

Dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Biesiekierzu przeprowadzili zorganizowane działania ukierunkowane na udzielanie pomocy osobom bezdomnym.

Głównym celem takich działań jest troska o los osób bezdomnych, a także zachęcali ich do skorzystania z pomocy oferowanej przez różne ośrodki i instytucje znajdujące się na terenie Koszalina. Mundurowi sprawdzali miejsca, gdzie z ich wiedzy wynika, że przebywają tam osoby bezdomne. W trakcie działań ujawnili także kilka nowych koczowisk. Sprawdzone zostały również miejsca, które mieszkańcy wskazywali w kontaktach z dzielnicowymi.

Okres jesienno-zimowym to czas, kiedy osoby bezdomne często szukają schronienia w opuszczonych budynkach, na ogródkach działkowych, nierzadko pijąc tam alkohol. Miejsca te pozbawione są ogrzewania i okien, bardzo często zagrożone są katastrofą budowlaną. Przebywanie w takich budynkach jest bardzo niebezpieczne.

Wspólne patrole sprawdzając miejsca przebywania osób, które straciły dach nad głową oferowali pomoc w postaci tymczasowych miejsc noclegowych, pomocy medycznej, ciepłych posiłków, odzieży oraz zabiegów higienicznych.

Doświadczenie z lat ubiegłych i prowadzone analizy wskazują, że napotkani stanowczo odmawiają przyjęcia pomocy. Dla niektórych nie bez znaczenia jest fakt, że w schroniskach wymagana jest trzeźwość. Niestety podczas wspólnych działań żadna osoba nie przyjęła oferowanej pomocy.

Dzięki intensywnym działaniom służb bezpieczeństwo osób bezdomnych jest dużo większe. Ale warto pamiętać, że tutaj każdy może okazać się pomocny. Dlatego nie bądźmy obojętni, każdy może uratować życie. Warto przy tym skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Tak też warto sygnalizować o miejscach przebywania bezdomnych. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy!

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 + 6 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW