Strona główna » Kaczyński musi być zdziwiony ?? – Posłowie nie chcą segregacji i wycofują podpisy pod ustawą wprowadzająca segregację Polaków

Kaczyński musi być zdziwiony ?? – Posłowie nie chcą segregacji i wycofują podpisy pod ustawą wprowadzająca segregację Polaków

by Świnoujście w sieci

Kaczyński musi być zdziwiony ?? – Posłowie nie chcą segregacji i wycofują podpisy pod ustawą wprowadzająca segregację Polaków

————–

Martynowski: niektórzy posłowie wycofują podpisy pod projektem dot. sprawdzania zaszczepienia pracowników

Senator PiS Marek Martynowski powiedział w czwartek, że według jego informacji niektórzy posłowie wycofują swoje podpisy pod projektem ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. „Co będzie dalej, nie wiem” – zaznaczył.
Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Hoc, pytany przez PAP w czwartek rano, czy projekt trafił już do Sejmu, odparł, że zostanie on złożony do laski marszałkowskiej „niebawem”. Na pytanie, dlaczego nie został jeszcze złożony, odparł: „Myślę, że to jakieś względy proceduralne”.

Dopytywany, kiedy konkretnie propozycja trafi do Sejmu odpowiedział: „Może dziś, może jutro, niebawem w każdym razie”.

Szef senackiego klubu PiS Marek Martynowski w rozmowy z dziennikarzami w czwartek oświadczył, że według jego informacji „niektórzy posłowie już się wycofują ze swoich podpisów”. „Co będzie dalej, nie wiem” – dodał.

Dopytywany, czy w takim razie projekt ten nie ma poparcia wewnątrz PiS, Martynowski odparł: „Nie wiem czy jest poparcie. Dyskusja pewnie przed nami, albo wśród kierownictwa”. „Czy ten projekt poselski był w ogóle omawiany w kierownictwie (partii – PAP), nie wiem” – odparł.

Hoc mówił w środę, że projekt poselski, przygotowany przez grupę posłów PiS, składa się z trzech filarów.

„Przedsiębiorca będzie mógł poprosić o certyfikat zaszczepienia pracownika i jeśli nie będzie pracownik zaszczepiony, to będzie mógł zreorganizować pracę, na przykład przenieść takiego pracownika do działu tam, gdzie nie będzie miał styczności z klientami” – wskazał.

Drugi filar projektu dotyczy podmiotów leczniczych. „Szef każdego podmiotu leczniczego, na przykład hospicjum, będzie mógł dać zarządzenie o obowiązku zaszczepienia swojego pracownika” – powiedział Hoc. Dodał, że jeśli pracownik nie zaszczepi się, „będzie mogło się to wiązać z restrykcjami w postaci zwolnienia z pracy”.

Hoc powiedział też o trzecim kluczowym elemencie projektu. „Jeśli przedsiębiorstwo wykaże certyfikat, że całe przedsiębiorstwo, wszyscy pracownicy są zaszczepieni, uzyska specjalny przywilej – nie będą go dotyczyć żadne restrykcje” – wyjaśnił poseł PiS. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Grzegorz Bruszewski

rbk/ sdd/ gb/ godl/

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dziesięć − pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.