Świnoujście –  Prokuratura wyjaśnia jak doszło do tragedii w porcie

W dniu 5 listopada doszło do tragicznego wypadku w porcie w Świnoujściu

W zdarzeniu życie stracił 22 letni operator suwnicy.

Aktualnie prokuratura wyjaśnia wszystkie okoliczności jak doszło do tego drastycznego zdarzenia

Zabezpieczono dokumentację oraz monitoring

Foto. Daniel SZYSZ / eswinoujscie.pl

Zarząd portu wydał oświadczenie:

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE WYPADKU NA TERENIE OT PORT ŚWINOUJŚCIE

Z wielkim żalem zawiadamiamy o tragicznej śmierci pracownika OT Port Świnoujście S.A. wskutek nieszczęśliwego wypadku, który miał miejsce 4 listopada 2021 roku w późnych godzinach wieczornych, w trakcie rozładunku statku. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego oraz składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Sprawę tego nieszczęśliwego wypadku wyjaśnia prokuratura i inne uprawnione instytucje państwowe, z którymi współpracuje OT Port Świnoujście S.A. Niezależnie od tego Spółka powołała własną komisję powypadkową. Na potrzeby pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia zabezpieczony został monitoring. Rodzinie i najbliższym zmarłego zapewniliśmy profesjonalną opiekę psychologiczną.

Jednocześnie podkreślamy, iż prace przeładunkowe na terminalu odbywały i odbywają się zgodnie z procedurami i standardami obowiązującymi w polskich portach. Urządzenia przeładunkowe poddawane są obowiązkowym i regularnym badaniom technicznym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Postępowanie wyjaśniające okoliczności wypadku jest nadal w toku, a o jego postępach będziemy informować na bieżąco.

Zarząd Spółki
OT Port Świnoujście S.A.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News