Strona główna » Niemcy – Co poszło nie tak ?? 70% społeczeństwa wyszczepione – 30.000 zakażeń dziennie

Niemcy – Co poszło nie tak ?? 70% społeczeństwa wyszczepione – 30.000 zakażeń dziennie

by Daniel SZYSZ

Niemcy – Co poszło nie tak ?? 70% społeczeństwa wyszczepione – 30.000 zakażeń dziennie
2020 – 0 szczepień 7.000 zakażeń dziennie !!
2021 – 70% szczepień 30.000 zakażeń dziennie !!

Niemcy: minister zdrowia apeluje o więcej szczepień przypominających przeciw Covid-19

Obecne tempo szczepień przypominających przeciwko Covid-19 jest zbyt słabe – podkreślił minister zdrowia Jens Spahn podczas środowej konferencji prasowej. Ustępującemu ministrowi towarzyszyli eksperci ds. szczepień.
Spahn po raz kolejny przypomniał o wadze szczepień przypominających w walce z koronawirusem. Na konferencji obecni byli także eksperci: Lothar Wieler, szef Instytutu Roberta Kocha (RKI) oraz Erik Sander, szef grupy badawczej ds. immunologii, infekcji i badań nad szczepionkami w berlińskiej klinice Charité.

Niemcy wcześniej zdecydowały, że od 25 listopada będą wygaszać wprowadzony przez Bundestag w marcu 2020 r. stan epidemii o zasięgu krajowym. Po tym terminie to nie władze federalne, ale władze lokalne mają decydować o podejmowanych na swoim obszarze środkach w walce z koronawirusem.

„Koniec stanu epidemii został przez wielu źle zrozumiany. Pandemia się nie skończyła” – zaznaczył Spahn. „Wychodzimy tylko z prawnego stanu wyjątkowego, jednak pandemia i jej czwarta fala wkroczyły obecnie z pełną siłą”.

Spahn wezwał do dalszego przestrzegania zasad higieny i podkreślił, że szczególnie ogromna jest skala „pandemii nieszczepionych”.

Zalecił także obowiązkowe testy dla pensjonariuszy domów opieki, przestrzeganie zasad AHA (dystans, higiena, maseczki) oraz szczepienia – ze szczególnym naciskiem na przyjęcie dawki przypominające). „Prędkość przyjmowania trzecich dawek nadal jest zbyt niska, a może to zrobić prawdziwą różnicę” – wyjaśnił minister zdrowia, podając przykład Izraela.

Eksperci od tygodni ostrzegali przed zbliżającą się falą zachorowań w listopadzie i grudniu. W tym kontekście Spahn zwrócił się do krajów związkowych o reaktywację zamkniętych już centrów szczepień oraz możliwość szczepienia trzecią dawką dla wszystkich obywateli.

Jak przypomina portal RND, do tej pory Stała Komisja ds. Szczepień zaleciła przyjmowanie szczepienia przypominającego przeciw wirusowi Covid-19 przede wszystkim osobom starszym (powyżej 70 lat), z grup ryzyka oraz zaszczepionym preparatami AstraZeneca i Johnson & Johnson. Szczepienie przypominające jest także możliwe u pozostałych osób.

Marzena Szulc (PAP)

mszu/ mal/

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

13 − 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.