Strona główna » Coś poszło nie tak !!! W. Brytania: najwyższa od początku marca liczba dobowych zgonów na Covid-19 – Szczepienia nie działają

Coś poszło nie tak !!! W. Brytania: najwyższa od początku marca liczba dobowych zgonów na Covid-19 – Szczepienia nie działają

by Świnoujście w sieci

W. Brytania: najwyższa od początku marca liczba dobowych zgonów na Covid-19 – 293

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby zarejestrowano najwyższą od 3 marca liczbę zgonów z powodu Covid-19 – 293, a zarazem najniższą od miesiąca liczbę wykrytych zakażeń koronawirusem – 33 865, podano we wtorek.
Wprawdzie bilanse przekazywane we wtorki, gdy uzupełniane są niezarejestrowane wcześniej zgony z weekendu, są zwykle najwyższe w tygodniu, ale to trzeci kolejny wtorek z dużym wzrostem w stosunku do poprzedniego. Bieżący bilans jest wyższy o 30 od tego z zeszłego tygodnia i o 70 w porównaniu z tym sprzed dwóch tygodni.

Oznacza to, że jest to wyraźnie najgorszy dobowy bilans w czasie trwającej trzeciej fali pandemii w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich siedmiu dni zarejestrowano 1131 zgonów z powodu Covid-19, o 15,2 proc. więcej niż w poprzednich siedmiu.

Natomiast liczba wykrytych zakażeń jest najniższa od 3 października. Również w ujęciu tygodniowym nastąpił wyraźny spadek. W ciągu ostatnich siedmiu dni wykryto prawie 280,5 tys. zakażeń, czyli o 10,4 proc. mniej niż w poprzednich siedmiu.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono 9,13 mln infekcji koronawirusem, z powodu których zmarły 140 964 osoby. Pod względem liczby wykrytych zakażeń kraj zajmuje czwarte miejsce na świecie, a pod względem zgonów – ósme.

We wtorek podano także, że liczba osób, które otrzymały przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 przekroczyła 50 mln, co stanowi 87 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia. Drugą dawkę przyjęło 45,7 mln osób, czyli 79,5 proc. osób powyżej 12 lat, a trzecią, tzw. dawkę przypominającą – 8,36 mln. (PAP)

bjn/ mal/

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW