Strona główna » Wspominamy tych, którzy odeszli – Straż Graniczna

Wspominamy tych, którzy odeszli – Straż Graniczna

by Świnoujście w sieci

Wspominamy tych, którzy odeszli

W związku z nadchodzącym Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej uczcili pamięć i oddali hołd tym, którzy odeszli.

Na Cmentarz Północny w Warszawie udali się funkcjonariusze z Komendy MOSG w Gdańsku. Tam na grobie patrona Morskiego Oddziału Straży Granicznej płk. Karola Bacza i jego małżonki złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze.

Wiązanki kwiatów i płonące znicze pojawiły się w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod obeliskiem patrona i tablicami upamiętniającymi Polaków, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte kwiaty i znicze złożyli funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

Przedstawiciele Placówki Straży Granicznej w Ustce odwiedzili groby tragicznie zmarłych funkcjonariuszy spoczywających na cmentarzach w Borzytuchomiu, Słupsku i Ustce.

Z kolei funkcjonariusze z Placówki SG we Władysławowie złożyli kwiaty i zapalili znicz pod pomnikiem Obrońców Helu, oddając w ten sposób hołd poległym. Pod tablicą pamiątkową gen. Józefa Hallera, patrona PSG we Władysławowie, także pojawił się wieniec i zapalony znicz. Podobnie było w Szczecinie, gdzie funkcjonariusze złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona placówki por. rez. kaw. Piotra Wacława Russockiego.

Straż Graniczna

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

pięć × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW