Strona główna » Statystyki zakażeń sa zakłamane przyznaje Ministerstwo Zdrowia !! – Zaszczepieni dziś częściej zakażają się niż niezaszczepieni – jak w innych krajach ??

Statystyki zakażeń sa zakłamane przyznaje Ministerstwo Zdrowia !! – Zaszczepieni dziś częściej zakażają się niż niezaszczepieni – jak w innych krajach ??

by Daniel SZYSZ

Statystyki zakażeń sa zakłamane przyznaje Ministerstwo Zdrowia !! – Zaszczepieni dziś częściej zakażają się niż niezaszczepieni – jak w innych krajach ??

Kraska: zakładamy, że nowych przypadków zakażenia koronawirusem może być więcej niż podajemy w komunikatach

Cały czas monitorujemy sytuację. Zakładamy też, że nowych przypadków zakażenia koronawirusem może być więcej niż podajemy w komunikatach – powiedział w sobotę wiceszef MZ Waldemar Kraska. Dodał, że w czasie poprzednich fal podawane dane także nie odzwierciedlały rzeczywistej liczby nowych zakażeń.
W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało, że badania potwierdziły 9798 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a zmarło 115 osób z COVID-19. Tydzień temu wykryto 6277 zakażeń, zmarło 75 osób.

Kraska pytany był w sobotę w Polsacie News, czy możliwe jest to, co mówią niektórzy specjaliści, że realnie przypadków koronawirusa może być nawet pięć razy więcej niż podaje resort zdrowia.

Wiceminister odpowiedział, że tak, bo dane podawane w czasie poprzednich fal również nie odzwierciedlały rzeczywistej liczby nowych zakażeń.

„Dlatego, że część Polaków nie chce się testować” – podkreślił, a testów możemy wykonywać więcej. „Cały czas to monitorujemy. Zakładamy także, że nowych przypadków jest więcej” – powiedział Kraska.

Dlatego resort przygotowuje 30-procentowy zapas łóżek dla pacjentów covidowych, abyśmy byli gotowi na ewentualny nagły wzrost hospitalizacji.

Pytany, co jest powodem niewprowadzenia lokalnych obostrzeń, mimo wcześniejszych takich zapowiedzi, Kraska odparł, że zmieniło się podejście do IV fali.

„Uwzględniamy trzy kryteria: liczba nowych przypadków COVID-19, liczba osób, które są zaszczepione, ale także obłożenie łóżek szpitalnych” – wyjaśnił wiceszef MZ.

Według niego, jeśli te trzy kryteria będą wskazywały, że trzeba takie obostrzenia wprowadzić, „to będziemy je wprowadzali”.

„Na początek musimy wykorzystać te zasady, które w tej chwili już nas obowiązują. Myślę, że okres wakacyjny troszkę rozprężył nasze spojrzenie na COVID-19. Tych nowych przypadków było stosunkowo mało. Dlatego także wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał z komendantem Głównym Policji, aby jednak także w tym okresie świątecznym policjanci, oprócz akcji +Znicz+, kontrolowali też nasze zachowanie, jeżeli chodzi o przestrzeganie zasad noszenia maseczek” – mówił Kraska.

Dodał, że jeśli o to chodzi, to już nie będzie pouczeń, tylko mandaty. „Te kary na pewno będą dotkliwe i będą z całą surowością egzekwowane” – podkreślił wiceminister.

Na pytanie, jakie są zalecenia Ministerstwa Zdrowia, jeżeli chodzi o zachowanie się na cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych, Kraska wskazał, że „mamy w tej chwili trzy dni na odwiedzenie grobów naszych bliskich”.

„Podzielmy ten okres, żebyśmy nie tłoczyli się na przykład 1 listopada wszyscy na cmentarzach” – zaapelował. „Jeżeli jesteśmy na cmentarzu, w bliskim kontakcie z osobami, które są koło nas, rozmawiamy z nimi, to załóżmy tę maseczkę, to naprawdę jest niewielki wysiłek z naszej strony, ale bardzo zabezpiecza nie tylko nas, ale także tę osobę, z którą się spotykamy” – podkreślił Kraska.

Zwrócił uwagę, że na cmentarzach zbiorą się osoby z różnych regionów naszego kraju. „Nie chcemy, aby okres Wszystkich Świętych spowodował, że po świętach będzie zdecydowanie większa liczba nowych zakażeń” – zaznaczył wiceszef MZ. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ joz/

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

cztery × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.