Holandia: wszystkie regiony oznaczone na czerwono na europejskiej mapie pandemicznej

W związku z rosnącą liczbą nowych zakażeń koronawirusem całe terytorium Holandii jest obecnie oznaczone na czerwono na europejskiej mapie zagrożenia pandemicznego. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) zaktualizowało w czwartek tę mapę w krajach Unii Europejskiej
Wszystkie holenderskie regiony zostały oznaczone kolorem czerwonym, co oznacza drugi najwyższy poziom ryzyka dla podróżnych. Według klasyfikacji ECDC w kraju oznaczonym tym kolorem jest średnio od 200 do 499 infekcji na 100 tys. mieszkańców.

W Holandii od kilku tygodni przybywa nowych zakażeń koronawirusem. Wraz ze wzrostem liczby infekcji kolor poszczególnych prowincji na europejskiej mapie pandemicznej stopniowo zmieniał się z zielonego i pomarańczowego na czerwony.

Z informacji holenderskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM) wynika, że w ubiegłym tygodniu zgłoszono prawie 39 tys. nowych zakażeń koronawirusem. To wzrost o 50 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Na czwartek zaplanowano pilne zebranie zespołu ds. zarządzania epidemią, który doradza rządowi. 2 listopada na konferencji prasowej gabinet ma przedstawić informację o swoich decyzjach w sprawie ewentualnego przywrócenia części zniesionych wcześniej obostrzeń.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ akl/

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News