Pożar na terenie zakładu pirolizy opon przy ul. Stołczyńskiej 100 w Szczecinie

20 października
około godz. 17.30 na terenie zakładu pirolizy opon przy ul. Stołczyńskiej 100 w Szczecinie, doszło do pożaru. Na miejscu działa 10 zastępów Państwowej Straży Pożarnej.
Wiatr kieruje chmurę gęstego dymu w stronę Odry.

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki skierował na miejsce grupę interwencyjno-wyjazdową Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z pojazdem wyposażonym w aparaturę do pomiaru poziomu skażenia powietrza.

Mieszkańców dzielnic Skolwin, Stołczyn, Gocław, Golęcino prosimy o zamknięcie okien w mieszkaniach i ograniczenie przebywania na zewnątrz.

Wojewoda jest w stałym kontakcie ze służbami zaangażowanymi w akcję na terenie zakładu.

—————-

Trwa dogaszanie pożaru przy Stołczyńskiej w Szczecinie

Dzisiaj około godz. 6.20 strażacy zlokalizowali źródło pożaru na terenie zakładu przetwarzania zużytych opon przy ul. Stołczyńskiej 100 w Szczecinie. Trwa dogaszanie, które może potrwać do wieczora. W akcję aktualnie zaangażowanych jest 5 zastępów straży pożarnej.

inspektor WIOŚ mierzy jakość powietrza w pobliżu zakładu
Silny wiatr rozrzedził chmurę dymu, kierując ją jednocześnie w stronę Odry. Badania jakości powietrza prowadzone przez inspektorów WIOŚ w pobliżu budynków mieszkalnych na ul. Stołczyńskiej oraz Karpackiej w czasie trwania pożaru oraz dziś rano nie wykazały występowania niebezpiecznych substancji i gazów mogących zagrozić życiu i zdrowiu mieszkańców. W normie są również wskazania jakości powietrza na stacjach pomiarowych w Szczecinie.

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska rozpoczął kontrolę w spółce Tire Eco Fuel prowadzącej zakład pirolizacji opon.

Wojewoda Zachodniopomorski

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News