Warszów. „Fantazja” na ukończeniu.
Dobiega końca termomodernizacja budynku przedszkola miejskiego „Fantazja” przy ulicy Sosnowej. Obiekt ma już swoje lata (powstał w latach 50. ub. wieku). Nic więc dziwnego, że w trakcie robót pojawiła się konieczność wykonania dodatkowych prac.
Zgodnie z projektem inwestycja obejmowała: ocieplenie przegród zewnętrznych budynku, nową elewację budynku, wymianę stolarki drzwiowej, przebudowę instalacji centralnego ogrzewania, częściową wymianę instalacji elektrycznej oraz nowe ogrodzenie.
– W trakcie prac okazało się jednak, że w czterech pomieszczeniach trzeba wymienić posadzki, które zapadły się – mówi Krzysztof Jaworski z Wydziału Inwestycji Miejskich UM Świnoujście. – A po zerwaniu tej starej doszła jeszcze konieczność wymiany rur z zimną wodą, bo te odkryte były już w bardzo złym stanie.


Tego wszystkiego nie było w planie. W związku z tym zakończenie całej inwestycji przedłuży się z końca października do początku grudnia tego roku.
Ale to nie koniec inwestycji w „Fantazji”. Kolejną jest budowa nowego placu zabaw. Nie mogła być prowadzona równocześnie z termomodernizacją, ponieważ prace kolidowałyby ze sobą (np. ocieplanie przegród zewnętrznych budynku).
Przetarg na wykonawcę placu jest już rozstrzygnięty. Wygrała firma Jul-Dom ze Szczecina. Kilka lat temu ta sama firma robiła już w Świnoujściu nowe place zabaw przy szkołach podstawowych nr 6 i 2.
Podpisanie umowy nastąpi w najbliższych dniach. Od tej chwili Jul-Dom będzie miał 210 dni na zakończenie nowego placu. Z dotychczasowego pozostaną tylko te urządzenia, które jeszcze nadają się do użytku. Pozostałe zostaną zdemontowane i zastąpione nowymi. Nowy plac zabaw będzie podzielony na sektory dla dzieci w różnym wieku (1-3 lata, 3-7 lat oraz 7-15 lat). W każdym będą zamontowane urządzenie odpowiednie dla wieku. Dla najmłodszych m.in. huśtawka wagowa, domek, zestaw zabawowy, piaskownica z zadaszeniem. Dla nieco starszych będzie m.in. mini boisko o wymiarach 7 na 10 metrów, zestaw wielofunkcyjny, zestaw zabawowo – sprawnościowy wieża, bujak samochód, tablice do rysowania. W sektorze dla najstarszych będzie zestaw sprawnościowy oraz istniejący już stół do ping – ponga.
Na placu pojawi się wiata na zabawki i elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci) oraz nowa zieleń.
BIK UM Świnoujście

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News