Zaszczep się – wykup ubezpieczenie na 70.000 $ – potem pięć dni urlopu na kwarantannie – I już możesz zwiedzać Bali

————

Bali otworzyło się na zagranicznych turystów z 19 krajów, w tym z Polski

 

 

W Indonezji, po 18 miesiącach zamknięcia z powodu pandemii SARS-CoV-2, turystyczna wyspa Bali otwiera się na zagranicznych turystów – przekazał w czwartek tamtejszy rząd. Na liście 19 państw, których w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19 obywatele mogą odwiedzić tropikalną wyspę, jest też Polska.

Foro. Daniel SZYSZ / travel-foto.com

Poza szczepieniem, Indonezja będzie wymagać od zagranicznych turystów pięciodniowej kwarantanny po przylocie. Wymagane będzie także ubezpieczenie zdrowotne do sumy 70 tys. dolarów w razie zakażenia się koronawirusem – podała Agencja Reutera.

Tymczasem, wbrew oczekiwaniom, pierwszego dnia otwarcia granic, na lokalnym lotnisku nie zgłoszono ani jednego przylotu – przekazał przedstawiciel portu lotniczego. „Jesteśmy gotowi i czekamy na loty międzynarodowe, niemniej na razie żadne nie są przewidziane” – oświadczył rzecznik lotniska.

Foro. Daniel SZYSZ / travel-foto.com

„Jesteśmy naprawdę pozbawieni środków do życia. Mieliśmy nadzieję, że turyści się pojawią, niestety nikt nie przyleciał” – mówił 52-letni taksówkarz oczekujący na pasażerów.

Jeden z pracowników agencji turystycznej na wyspie komentuje sytuację, twierdząc że brak lotów jest spowodowany niezapowiedzianą nagłą decyzją rządu. Lista 19 państw, których obywatele mogą przylecieć na Bali, została opublikowana w środę wieczorem. „(Turyści) muszą po prostu mieć trochę czasu żeby zająć się wizami i zaplanowaniem lotów” – stwierdził I Putu Astawa z agencji turystycznej.

Foro. Daniel SZYSZ / travel-foto.com

W 2019 roku Bali odwiedziło 6,2 mln zagranicznych turystów. Pandemia Covid-19 pozbawiła Bali istotnego źródła dochodu z turystyki, która odpowiada za 54 proc. lokalnej gospodarki – podaje Agencja Reutera. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku, na Bali przyleciało jedynie 35 osób zza granicy.

Poza Polską, Bali otworzyło się m.in. na Chiny, Indie, Nową Zelandię, Francję, Włochy, Hiszpanię, Węgry i Norwegię. (PAP)

ska/ tebe/

Foro. Daniel SZYSZ / travel-foto.com
Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News