Holandia: liczba zakażeń koronawirusem ciągle rośnie i jest już najwyższa od końca lipca

Od ubiegłego tygodnia w Holandii niezmiennie rośnie liczba zakażonych SARS-CoV-2. W środę zanotowano 3746 nowych przypadków. To o 843 więcej niż we wtorek i najwięcej od 29 lipca.
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) od kilku dni codziennie informuje o rosnącej liczbie chorych na koronawirusa. W ciągu ostatnich siedmiu dni rejestrowano średnio 2806 pozytywnych testów dziennie. To o 62 procent więcej niż siedem dni wcześniej.

Wzrosło także obłożenie szpitali. Obecnie przebywa w nich 524 zakażonych pacjentów, jeszcze we wtorek było ich 512.

Tymczasem niemiecka policja aresztowała już kilkudziesięciu Holendrów, którzy próbują uzyskać przepustkę sanitarną, wykorzystując fałszywe szczepienia przeciwko Covid-19.

Jak informuje dziennik „De Telegraaf”, tylko w samym Heidelbergu zatrzymano z tego powodu w ostatnich dniach 33 obywateli Niderlandów.

Holendrzy fałszują pieczątki niemieckich lekarzy na świadectwach szczepień i zgłaszają się z nimi do niemieckich szpitali, lekarzy lub aptek, aby otrzymać kod QR, czyli tzw. przepustkę sanitarną. Z informacji gazety wynika, że takich przypadków jest coraz więcej.

„Holendrzy przychodzą z książeczką szczepień, która zawiera sfałszowaną pieczęć lekarza” – powiedział dziennikowi Andreas Müller z policji w Akwizgranie. „Oszuści często używają nazwisk tych samych lekarzy” – dodaje funkcjonariusz.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ tebe/

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News