Obraz Bernardo Ferreria z Pixabay

CUD SŁOŃCA

13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego.

Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień.

Alvenido de Almedia, dziennikarka A O Seculo dialy – portugalski Ilustracja nr 610, 29 października 1917, strona 353, (online na hemerotecadigital.cm-lisboa.pt )
Fotostatyczna kopia strony z Ilustração Portuguesa, 29 października 1917, przedstawiającej tłum patrzący na „cud słońca” (przypisywany Matce Boskiej ).
pl.wikipedia.org

13 października 1917 r. w pobliżu Hiacynty, Franciszka i Łucji zgromadził się kilkudziesięciotysięczny tłum. Niektórzy szacują liczbę świadków cudu słońca w Fatimie na ponad 100 tys. ludzi. Nic dziwnego, że wysłane przez władze prześladujące Kościół oddziały wojskowe nie powstrzymały napierającego tłumu, który starał się dostać jak najbliżej pastuszków.

Czytaj więcej

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News