Eleganckie kolczyki to świetny sposób na podkreślenie urody każdej kobiety. W sklepach są dostępne różne rodzaje kolczyków. Sprawdź, jak wybrać idealny model dla siebie!

 

Kolczyki to jeden z najbardziej popularnych elementów biżuterii. Zastanawiasz się, jak wybrać dla siebie idealne kolczyki? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Kolczyki koła i inne rodzaje kolczyków

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje kolczyków. Można je podzielić m.in. ze względu na rodzaj zapięcia. Wyróżnia się przede wszystkim:

  • Sztyfty (inaczej wkrętki) – to najpopularniejszy rodzaj zapięcia. Kolczyki z zapięciem w formie sztyftu są wyposażone w cienki drucik zapinany niewielką zatyczką. Niewątpliwe zalety tego typu kolczyków to mały rozmiar, łatwość zakładania i wygoda noszenia.
  • Bigle – ten typ zapięcia najlepiej sprawdza się w przypadku kolczyków wiszących. Bigle mają kształt metalowych drucików, zamykanych za pomocą haczyka lub odchylanego zapięcia. 
  • Koła – to bardzo popularny, a zarazem ponadczasowy rodzaj biżuterii. Kolczyki koła mają swoje charakterystyczne zapięcie w postaci drucika wkładanego do grubszej części ozdoby.
  • Nausznice – to rodzaj kolczyków, które zdobią całe ucho. Kolczyki nausznice zakłada się za pomocą drucika, który należy przełożyć przez dziurkę w uchu.

Jak wybrać delikatne kolczyki na co dzień i od święta?

Kolczyki to doskonały sposób na ożywienie każdej stylizacji. Bardzo ważne jest jednak to, aby ten element biżuterii był dopasowany do reszty ubioru. Do codziennych outfitów będą idealnie pasowały np. pozłacane kolczyki lub złote kolczyki wkrętki, które są dostępne w różnych kolorach i kształtach. Taki rodzaj biżuterii jest bardzo komfortowy w noszeniu, dzięki czemu nie będzie przeszkadzał Ci w wykonywaniu codziennych czynności. Z kolei na specjalne okazje warto wybierać bardziej eleganckie modele. Świetnie sprawdzą się m.in. kolczyki srebrne wiszące z cyrkoniami, złote kolczyki wiszące ozdobione perełkami lub piękne kolczyki kółka. Warto zdecydować się np. na piękne kolczyki Ania Kruk.

Dobierz kolczyki do kształtu twarzy

Podczas zakupu kolczyków warto pamiętać o dopasowaniu ich do kształtu swojej twarzy. Osoby o twarzy okrągłej powinny wybierać długie wiszące kolczyki, które pozwolą na jej optyczne wydłużenie. Idealnym rozwiązaniem dla właścicielek twarzy trójkątnych będą kolczyki rozszerzające się ku dołowi. Z kolei Panie o twarzach kwadratowych powinny postawić na kolczyki w kształcie koła. Jeżeli natomiast jesteś posiadaczką twarzy owalnej, możesz pozwolić sobie na noszenie każdego rodzaju kolczyków.

Zakup odpowiednich kolczyków nie jest prostym zadaniem. Różnorodność dostępnych w sklepach modeli nie ułatwia wyboru. Warto skorzystać z powyższych wskazówek, aby wybrać dla siebie idealną biżuterię. 

 

Sprawdź na 

https://aniakruk.pl/pl/98-kolczyki

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News