POLICYJNY DRON OBSERWOWAŁ KIEROWCÓW

Po raz kolejny na terenie województwa zachodniopomorskiego były prowadzone działa z wykorzystaniem drona. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KWP w Szczecinie prowadzili działania na terenie powiatu białogardzkiego, kołobrzeskiego, sławieńskiego oraz koszalińskiego.

Na terenie powiatu białogardzkiego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem kierujących na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 112 z drogą wojewódzką nr 163. W powiecie kołobrzeskim policjanci działali w dwóch miejscach tj. na drodze krajowej nr 11 w Ustroniu Morskim oraz na drodze wojewódzkiej nr 163 w Czerninie. W powiecie sławieńskim ujawniane wykroczenia zostały na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Niemica, a na terenie powiatu koszalińskiego na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Cewlino.

Łącznie zostało ujawnionych 26 wykroczeń popełnionych przez nieuważnych kierujących. Najczęściej popełniane wykroczenia to niestosowanie się do znaku P-4 „linia podwójna ciągła”, B-20 „STOP”, jak również niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, wyprzedzanie na skrzyżowaniu czy też naruszenie przepisów o przewozie ładunków sypkich.

Wszystkie wykroczenia zostały zarejestrowane przez kamerę drona, a ich kierujący zostali zatrzymani do kontroli drogowej. Wszyscy kierujący za popełnione przewinienia zostali ukarani. Policjanci dziewięciu kierujących ukarali mandatami karnymi, a siedemnastu pouczyli.

Policja

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News