Strona główna » Świnoujście – ZHR – Startujemy w nowy rok służby

Świnoujście – ZHR – Startujemy w nowy rok służby

by Świnoujście w sieci

ZHR – Startujemy w nowy rok służby

Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkali się w sobotę w gościnnych lasach – Szlak Fortyfikacyjny Twierdzy Świnoujście.

Pierwsze ruszyły trasą zuchy z dworca PKP Przytór do Baterii Goeben, polegająca na podążaniu do początków skautingu z Baden Powellem w Kenii. Następnie trasa harcerska zaczynająca pod Gazo-portem, również kończącą się pod Wieżą Goeben, w której to harcerki i harcerze zastępami poszukiwali fragmentów wehikułu czasu, czyli różnych wydarzeń z 75-letniej historii harcerstwa przy Szkole Podstawowej nr 1 w tym naszego szczepu.

Następnie na uroczystym apelu, odkurzyliśmy obozowe pląsy, a także przywitaliśmy nowe twarze w naszym gronie! Z taką energią wkroczyliśmy w nowy rok harcerski! Aby przeżyć harcerską przygodę wystarczy przyjść na zbiórkę.

Jeżeli ktoś nie zdążył zapisać swojej pociechy – jest jeszcze na to czas! Jeśli jesteś rodzicem, a Twoje dziecko uczy się w klasach podstawówki lub liceum, przeczytaj uważnie, co możesz zyskać przyprowadzając je na zbiórkę.
Dlaczego warto?
Treningi sportowe, nauka języków, pianino – posyłasz już dziecko na tyle zajęć. Ale przynależność do ZHR to wielkie korzyści dla Twojego dziecka:

Trening społeczny – dziecko przybiera różne role, uczy się zabierać głos, rozwiązywać konflikty, decydować. Walczy z nieśmiałością, wyrabia umiejętności potrzebne na każdym etapie życia.
Przyjaźnie – szkolni koledzy, spotykając się na zbiórkach i wyjazdach, poznają się w nietypowych sytuacjach. Pomagają sobie w trudnych chwilach, przeżywają zdarzenia zmieniające znajomość w przyjaźń. A ta jest wartością samą w sobie.
Aktywna postawa życiowa – ambicja, kreatywność, wola walki, otwartość na innych: to wszystko jest niezbędne nam, a naszym dzieciom – jeszcze bardziej.
Wychowanie do wartości – harcerze ZHR zobowiązują się przestrzegać Prawa Zucha lub Prawa Harcerskiego. Wyrabiamy w dzieciach świadomość, że jest coś więcej, niż „tu i teraz”, a Bóg, Polska i bliźni stoją wyżej w hierarchii niż nowy telefon komórkowy.
Przygoda – po prostu umożliwiamy dzieciom przeżyć coś wyjątkowego. Skoro Twoje dziecko jest już obciążone szkołą i dodatkowymi zajęciami, to przynajmniej zarezerwuj mu czas na relaks, bezpieczną zabawę z rówieśnikami. Niech ma wielki fun!

https://youtu.be/Sh6rCncH9Yk – zobacz o nas film z migawkami z tegorocznego obozu!

Czym się zajmujemy?
Zuchy, harcerze spotykają się co tydzień na zbiórkach, trwających zwykle ok. 1,5 godziny. Niekiedy zamiast stacjonarnych zbiórek urządzane są wycieczki, biwaki – bezpośredni kontakt z przyrodą i tradycją jest dla nas niezwykle ważny. Zbiórki składają się z zabaw ruchowych, manualnych, teatrzyków, rywalizacji i całej gamy aktywności uwielbianych przez dzieci oraz młodzież.

Nasze spotkania:
Harcerki i Zuchenki soboty – 11.30
zuchy chłopcy – 1-3 klasa
sobota g. 10:00
harcerze chłopcy – 4-7 klasa
sobota 12:00
wędrownicy – 7-… klasa
sobota 13:30
Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Narutowicza 10

Zapraszamy!
Pozdrawiamy – Czuwaj!
III Szczep Harcerski “Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

cztery − dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW