SZCZECIŃSCY POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PODRÓBKI O WARTOŚCI BLISKO MILIONA ZŁOTYCH

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w garażu zlokalizowanym na terenie Pomorzan zabezpieczyli prawie 1000 sztuk odzieży o wartości blisko miliona złotych. Zabezpieczona odzież i obuwie były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właścicielowi podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podróbki warte milion zł nie trafią na rynek

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że na jednej z platform aukcyjnych oferowane do sprzedaży są produkty oznaczone podrobionymi znakami towarowymi.
W wyniku przeprowadzonej kontroli miejsca przechowywania towaru policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 1000 sztuk odzieży, galanterii oraz obuwia oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na blisko milion złotych.
Towar został zabezpieczony, a 39 – letni właściciel towaru wkrótce usłyszy zarzuty.

Podróbki warte milion zł nie trafią na rynek

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za obrót przedmiotami z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu grozi od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ZKS KMP

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News