Mobilna stacja benzynowa w autokomisie

KAS ujawniła ponad 8 tys. litrów oleju napędowego przeznaczonego do żeglugi podczas kontroli w komisie samochodowym.
Mieszkaniec powiatu stargardzkiego urządził mobilną stację benzynową.
Uszczuplony podatek wynosi ponad 23 tys. zł.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili w trakcie kontroli komisu samochodowego 8,2 tys. litrów oleju napędowego przeznaczonego do celów żeglugowych.
Uwagę funkcjonariuszy celno-skarbowych prowadzących kontrolę przykuł gumowy wąż wystający z naczepy ciężarowej zaparkowanej na posesji. Po otwarciu drzwi naczepy okazało się, że jest wypełniona pojemnikami Mauzer o pojemności 1 tys. litrów każdy. W 9 z nich znajdowała się zielona ciecz. Dodatkowo w naczepie znajdowały się dwie pompy paliwowe z licznikami oraz pistoletem do tankowania.
Próba kwasowa i badania wykonane w Laboratorium Mobilnym KAS potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. W pojemnikach znajdowało się paliwo napędowe przeznaczone do celów żeglugi.

Zmieniając przeznaczenie wyrobu akcyzowego konieczne było zapłacenie podatku w wysokości ponad 23 tys. zł,, o którym to przedsiębiorczy mieszkaniec powiatu stargardzkiego zapomniał. Teraz wobec niego wszczęto postępowanie karne-skarbowe. Grozi mu……………..

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News