RAZ, DWA, TRZY…POLICYJNE „OKO” PATRZY

W minionych dwóch dniach policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili kolejne działania z użyciem policyjnego drona.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie wraz z mundurowymi z Goleniowa przeprowadzili kontrole w miejscowości Pucice. Kamera drona zarejestrowała 9 wykroczeń popełnionych przez kierujących. W większości było to wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, ale też korzystanie podczas jazdy z telefonu, czy niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez kierującego.

Wczoraj działania zostały przeprowadzone na terenie powiatu kamieńskiego na drodze krajowej nr 3 w miejscowości Wiejkowo. Policjanci ujawnili tu16 wykroczeń tj. niestosowanie się do znaku P-3 „linia jednostronnie przekraczalna”, P-21 „ powierzchnia wyłączona”, korzystanie podczas jazdy z telefonu, jak i niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez kierującego.

Wszyscy kierowcy, których zarejestrowała kamera zostali zatrzymani do kontroli drogowej i rozliczeni za popełnione wykroczenia. W sumie 22 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, a w trzech przypadkach pouczyli.

Zaczynają się jesienne dni, szybciej zapada zmrok, a warunki na drodze nie są korzystne, dlatego mundurowi apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

asp. Katarzyna Jędruch

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News