BEZPIECZNIEJ NA DROGACH-KOLEJNI KIEROWCY STRACILI PRAWA JAZDY

Choszczeńscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Pierwszy kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę na odcinku drogi wojewódzkiej numer 160 w Choszcznie na ulicy Jagiełły. 21-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego, jechał z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj w na odcinku drogi wojewódzkiej numer 175 w Suliszewie. 46 -letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego jechał w terenie zabudowanym z prędkością 122 km/h.

W konsekwencji zgodnie z obowiązującymi przepisami ,obaj mężczyźni stracili uprawnieninia do kierowania pojazdami, a ponadto nałożono na nich mandaty karne oraz punkty karne.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, że kierującemu pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczającemu prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zastają zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na okres trzech miesięcy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News