Tragedia w Niemczech – Nikt nie potrafi tego wytłumaczyć

Covid Niemcy !!!
20 września 2020 – 2 zgony
20 września 2021 – 81 zgonów

Wyszczepienie społeczeństwa
20 września 2020 – 0% szczepień
20 września 2021 – 63% dwie dawki

Co jest z tymi szczepieniami nie tak ??

 


NIKT NIE WIE KIEDY WRÓCI NORMALNOŚĆ !!!!

———–

Prognozy na „powrót do normalności”w Niemczech

Niemcy chcą „powrotu do normalności”, ale eksperci nie są zgodni co do terminu i warunków zniesienia obostrzeń przeciwepidemicznych. Gdy jedni postulują ich zniesienie w marcu przyszłego roku, inni chcieliby zrobić to już w październiku br. – informuje we wtorek portal RND.
Andreas Gassen, szef ubezpieczeń zdrowotnych, proponuje zniesienie większości obostrzeń dotyczących zwalczania w RFN pandemii Covid-19 nawet już pod koniec października. „Większość ekspertów i polityków odrzuca ten pomysł, jednak pojawiają się już prognozy powrotu do normalności” – pisze RND.

Propozycja Gassena, aby znieść ograniczenia związane z koronawirusem już od 30 października, oparta została na modelu brytyjskim. Spotkała się z ogromną krytyką ze strony ekspertów w dziedzinie ochrony zdrowia oraz polityków. Gassen argumentował, że „system opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii nie załamał się po zniesieniu obostrzeń, ponadto na zaszczepienie się pozostaje wystarczająco dużo czasu do końca października”.

Erwin Rueddel (CDU), przewodniczący komisji zdrowia w parlamencie, wyklucza, aby tzw. Dzień Wolności mógł mieć miejsce już w tym roku. „Nie sądzę, aby propozycja ta była pomocna w obecnej sytuacji, na krótko przed możliwą czwartą falą” – oświadczył Rueddel na łamach RND. Uważa on, że powrót do normalności może nastąpić dopiero po tym, jak szansę na szczepienie otrzymają dzieci powyżej 5. roku życia. „Jestem przekonany, że do tego czasu model 2G (zaszczepieni i ozdrowieńcy – PAP) jest właściwą metodą, w połączeniu ze wskaźnikiem hospitalizacji, jako wskaźnika wiodącego, aby przejść przez trudniejszą epidemiologicznie jesień i zimę bez narzucania dodatkowych ograniczeń” – powiedział chadecki deputowany.

Rueddel podkreślił, że przy stosowaniu takiego podejścia osoby zaszczepione, które „wniosły swój wkład w solidarność, odzyskałyby w dużej mierze wolność”. Deputowany zakłada, że „całkowita normalność” powróci od marca 2022 roku. „Do tego czasu niezaszczepieni muszą rozważyć, co jest dla nich ważniejsze” – dodał.

Przed pomysłem Gassena przestrzega także stowarzyszenie pielęgniarek (DBfK). Jako „nieodpowiedzialny” uznała go szefowa DBfK Christel Bienstein, która jesienią spodziewa się dalszego wzrostu infekcji i dużego obciążenia oddziałów koronawirusowych. „Pielęgniarki są na granicy wytrzymałości od ponad 18 miesięcy, braki personelu są wciąż ogromne, nasi koledzy i koleżanki potrzebują wsparcia” – twierdzi Bienstein.

Polityk SPD ds. zdrowia Karl Lauterbach proponuje ustalenie docelowego limitu szczepień na poziomie 85 proc. dorosłej populacji RFN i założenie, że po osiągnięciu tego poziomu będzie mogło nastąpić znaczne złagodzenie obostrzeń przeciwepidemicznych.

Marzena Szulc (PAP)

mszu/ ap/

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News