POSZUKIWANY MĘŻCZYZNA Z ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW ZATRZYMANY PO POŚCIGU

Zatrzymany po pościgu, 27-letni mieszkaniec pow. świdwińskiego, był poszukiwany do obycia kary pozbawienia wolności, miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna próbował zgubić policyjny pościg uciekając pojazdem, a następnie na pieszo. Trafił już do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W sobotnią noc policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP Kołobrzeg, podjęli kontrole drogową wobec kierującego pojazdem Volkswagen. Funkcjonariusze użyli świateł błyskowych oraz sygnałów świetnych podczas zatrzymania, jednak kierujący pojazdem nie reagował i po chwili gwałtownie przyspieszył. Nie stosując się do znaków drogowych jechał z dużą prędkością w stronę dworca PKP w Kołobrzegu, gdzie nie mogąc zgubić policyjnego radiowozu nagle zatrzymał pojazd i wybiegł z niego podejmując pieszą ucieczkę. Policjanci niezwłocznie udali się za mężczyzną i już po chwili go obezwładnili i przewieźli na komendę.

Po sprawdzeniu ustalono, że 27-letni kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Zatrzymany odpowie teraz za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News