KUPIŁ NOWY SAMOCHÓD I ZLEKCEWAŻYŁ SĄDOWY ZAKAZ – ZATRZYMALI GO POLICJANCI Z DROGÓWKI

Nawet kilka lat za kratami grozi mężczyźnie, który zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pomimo decyzji sądu, 32-latek wsiadł za kierownicę Alfy Romeo, teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej jednostki patrolując ulice miasta zauważyli pojazd marki Alfa Romeo, który nie posiadał tablic rejestracyjnych. Pojazd zatrzymany do kontroli okazał się nowym nabytkiem 32-latka ze Szczecina, który na kilkanaście minut przed kontrolą zakupił go na terenie powiatu szczecineckiego. Kierujący postanowił wrócić do Szczecina pojazdem niedopuszczonym do ruchu ale szybko okazało się, że jest to jedno z mniejszych zmartwień kierującego. Policjanci z drogówki podczas sprawdzenia 32-latka w policyjnej bazie danych ujawnili, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane w związku z orzeczonym przez sąd zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mieszkaniec Szczecina musi się teraz liczyć z surowymi konsekwencjami, aa niestosowanie się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych kodeks karny przewiduje do pięciu lat pozbawienia wolności.

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2022 r. – 3010 zł – minimalna stawka godzinowa w 2022 r. wyniesie 19,70 zł

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News