BEZPIECZNIEJ NA DROGACH: 17 KIERUJĄCYCH STRACIŁO PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI NA TERENIE SZCZECINA

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali w miniony weekend 17 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Zatrzymani do kontroli kierowcy na trzy miesiące stracili swoje prawo jazdy. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu kierujący rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

17 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości na terenie Szczecina
Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do warunków drogowych niesie za sobą zagrożenie zarówno dla nas samych, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają.

Podczas minionego weekendu w Szczecinie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji ujawnili blisko 150 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Zatrzymali również prawo jazdy aż siedemnastu kierującym, którzy pędzili ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierowcy poza utratą blankietu prawa jazdy otrzymali mandaty, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

ZKS KMP

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News