Holandia: branża gastronomiczna protestuje przeciwko planom dot. nowych obostrzeń epidemicznych

W Holandii od 25 września, aby odwiedzić restaurację lub bar, konieczne będzie okazanie certyfikatu zaszczepienia przeciwko Covid-19 – wynika z ustaleń rządu, które mają być ogłoszone we wtorek. „To nie jest do zaakceptowania” – głosi oświadczenie Koninklijke Horeca Nederland (KHN), organizacji branży gastronomicznej.

Nowa propozycja utrudni i tak niełatwą sytuację branży gastronomicznej – twierdzi KHN. „Można siedzieć obok siebie w pociągu i transporcie publicznym, a jednocześnie wprowadza się nowe bariery dla branży horeca” – czytamy w komunikacie organizacji.

Izrael na czwartej „ostatniej prostej” – ponad 10 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2, kraj przygotowuje szczepionki na czwartą dawkę

Koninklijke Horeca Nederland zauważa, że od 25 września ma zostać zniesiony obowiązek zachowania 1,5 m dystansu, natomiast gastronomiczna będzie podlegać nowym ograniczeniom.

„Jestem naprawdę wściekły, bo to naprawdę nie do przyjęcia, że branża hotelarska musi teraz odgrywać rolę policjanta” – twierdzi przewodniczący KHN Rober Willemsen.

Zdaniem organizacji rząd chce wykorzystać nowe regulacje do tego, aby wywrzeć presję na społeczeństwo w celu zwiększenia wskaźnika szczepień.

„Branża hotelarska to salon społeczeństwa, w którym każdy jest mile widziany i powinien czuć się mile widziany” – podkreśla KHN. „Dlatego „nie akceptuje faktu, że branża gastronomiczna jest +wykorzystywana+ do ukrywania nieudanej polityki rządu” – dodano.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ zm/

Świnoujście – Zakażony Prezydent Świnoujścia nie zakaża w przeciwieństwie do nauczycieli – czego nie rozumiecie ??!!!

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News