Strona główna » Świnoujście – FAMA: dzień szósty, ostatni

Świnoujście – FAMA: dzień szósty, ostatni

by Świnoujście w sieci

FAMA: dzień szósty, ostatni

Wielkie finałowe widowisko inspirowane głośną publikacją Rafała Księżyka „Dzika rzecz – polska muzyka transformacji”, rozmowa o książce Piotra Oleksego na nowo tworzącej wyspiarski mit, kabareciarze oraz koncerty finałowe warsztatów muzycznych – Solo Act oraz wokalnych. Ostatni dzień Famy to doznania co najmniej intensywne.

Panel dyskusyjny w ramach cyklu “Miejsca Literatury”, którego gośćmi będą autorzy po debiucie książkowym, doskonalący swój warsztat pisarski m.in. w ramach warsztatów literackich i dziennikarskich organizowanych przez Festiwal Fama, w ciągu ostatniej dekady. Podczas wydarzenia nastąpi prezentacja konkursowa tekstów uczestników tegorocznej sekcji literackiej.

Gościem ostatniego ze spotkań cyklu „Miejsca Literatury” będzie Piotr Oleksy, historyk i publicysta, autor fascynującej książki „Wyspy odzyskane. Wolin i nieznany archipelag”. Oleksy sięga do własnych przeżyć oraz w głąb pamięci swoich dawnych i obecnych sąsiadów, mieszkańców wysp Wolin, Uznam i całego archipelagu u ujścia Odry. Nadając tym wspomnieniom szerszy kontekst, tworzy wciągającą, wielowątkową opowieść o tym, jak historia i geografia stały się siłami kształtującymi dynamiczną społeczność kilku pokoleń wyspiarzy. Spotkanie poprowadzi Andrzej Pawełczyk. Zapraszamy do galerii Sztuki Współczesnej ms44 o godzinie 15.30.

O godzinie 16.30 w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury na zaprezentują się uczestnicy warsztatów Solo Act prowadzonych przez Piotra Piaseckiego vel Bajzla. Warsztaty były odpowiedzią na coraz popularniejsze w środowisku muzycznym zjawisko tzw. Solo Act-u, w którym to artysta solowy za pomocą kilku instrumentów, urządzeń elektronicznych oraz komputera tworzy niezależny, muzyczny performance na scenie.

Z racji niesprzyjającej pogody wydarzeniom plenerowym zostajemy w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury. Sceną najpierw zawładną kabareciarze. Jako pierwszy zaprezentuje się Arkadiusz Jaksa Jakszewicz, czyli rudobrody krasnal z Warmii, co z niejednego ogrodu rzodkiew kradł. Jego program „Paryż Drakar” to komediowy, uporządkowany miszmasz tematyczny, skupiony na zaletach i wadach posiadania brody, polskiej arcyzdolności do cwaniakowania, sposobach radzenia sobie z zachwianą psychiką zniszczoną lockdownami. Jaksa nawiąże także do Wikingów i pięknego Paryża, który dzięki Wikingom nie jest taki piękny, jakby mógł być. Program złoty, a skromny. Start o 17.15.

Później scenę przejmą cztery dziewczyny, pasjonatki inteligentnego humoru oraz skeczy muzycznych – Kabaret A JAK! Zobaczymy „Sing Up!” – premierowy program grupy, będący muzyczno-kabaretowym wydarzeniem, zakładającym silną interakcję z publicznością. Początek o godzinie 17.45.

I muzyka. Na scenie Miejskiego Domu Kultury staną uczestnicy famowych warsztatów wokalnych. Zaprezentują się w premierowym programie, przygotowanym podczas festiwalu. Warsztaty wokalne w tym roku prowadziła Dominika Płonka – znakomita pedagog, wokalistka i flecistka. Na wokalne popisy zapraszamy o godzinie 18.45.

Czas na tradycyjne zwieńczenie Festiwalu: ogłoszenie werdyktu, wręczenie nagród i wielkie finałowe widowisko. O 20.30 na scenie świnoujskiego Amfiteatru im. Marka Grechuty odbędzie się bezprecedensowe wydarzenie, by nie rzec zjawisko, ukazujące panoramę młodej sceny, skłaniające odbiorców do szerszego zainteresowania się twórczością debiutantów, zrealizowane pod kierunkiem doświadczonych artystów. Koncert „Dzika rzecz – polska muzyka transformacji” jest inspirowany książką Rafała Księżyka o tym samym tytule. Twórcy widowiska chcą podtrzymać pamięć o bohaterach tamtych czasów. Podczas koncertu usłyszymy interpretacje twórczości alternatywnych zespołów takich jak: Apteka, Armia, Brygada Kryzys, Houk, IMTM, Izrael, Kazik, Los Loveros, Max i Kelner, T.Love, Oczi Cziorne. Koncert w reżyserii Pawła Niczewskiego poprowadzi Krzysztof Skiba.

Po koncercie finałowym zapraszamy wszystkich do Baru Letniego Hamaki na After Party podczas, którego o playlistę do tańca i zabawy zadba, doskonale znany świnoujskim bywalcom imprez, Marcin Mazowiecki – Dj Mistrz.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

2 × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW