Strona główna » Świnoujście – Dzień drugi: taneczny wtorek

Świnoujście – Dzień drugi: taneczny wtorek

by Daniel SZYSZ

Dzień drugi: taneczny wtorek

Literatura: Ziemowit Szczerek. Muzyka: szymonmówi, Swiernalis, Brodacze Live Act oraz Jakub Lemiszewski. To artyści drugiego dnia Famy. Jest nieźle, prawda? Szczególnie, że na wszystkie wydarzenia Famy – wstęp wolny!

Jako drugi cykl Miejsca Literatury odwiedzi Ziemowit Szczerek – uznany pisarz, tłumacz i dziennikarz, a spotkanie poświęcone będzie wydanej w 2020 roku książce „Cham z kulą w głowie”. To epicka powieść utrzymana w klimacie kryminału noir. Zbrodnia, namiętność i wojna na wszystkich szczeblach, a w tle ulubiony temat pisarza – wielka historia. Rozmowę z autorem poprowadzi Krzysztof Lichtblau. Zapraszamy o godzinie 17.00 do Galerii Sztuki Współczesnej ms44.

Wieczór to seria muzycznych wydarzeń w Hali Basenu Północnego. Najpierw na scenie pojawi się Szymon Żurawski doskonale znany famowiczom jako szymonmówi. Artysta zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Coś się zepsuło”, która ukaże się już we wrześniu. Koncert szymonmówi rozpocznie się o 19.00.

O 20.30 scenę przejmie, również doskonale znany bywalcom Famy, hipnotyzujący barwą głosu Swiernalis z zespołem. Świnoujski koncert będzie promocją jego najnowszej płyty „Psychiczny Fitness”, na której zaskoczył odejściem od melancholii. To materiał, w którym artysta opowiada jak pogodził się ze smutkiem i jak zamienił go w „post-smutek” – uczucie opanowane, stonowane, które można kontrolować. Gościem specjalnym koncertu będzie lider zespołu WaluśKraksaKryzys.

Późnym wieczorem, o 22.00, zapraszamy do tańca i wspólnej zabawy przy dźwiękach autorskich bitów, połączonych z żywym instrumentarium Brodaczy Live Act. Rozgrzewajcie nogi – będzie wybuchowo i energetycznie.
Jeśli ktoś myśli, że to koniec ekscytującego wieczoru, jest w błędzie. O 23.00 wnętrze Hali Basenu Północnego wypełnią dźwięki serwowane przez Jakuba Lemiszewskiego, artysty skupionego na eksplorowaniu nieszablonowych wątków dźwiękowych oraz poszerzaniu doświadczenia płynącego z obecności w przestrzeni klubowej.

23 SIERPNIA 2021 | WTOREK

17.00 | Miejsce sztuki44
Miejsca Literatury: Ziemowit Szczerek “Cham z kulą w głowie”, moderacja: Krzysztof Lichtblau | WT
19.00 | Hala w Basenie Północnym
szymonmówi – koncert | WS
20.30 | Hala w Basenie Północnym
Swiernalis – koncert | WS
22.00 | Hala w Basenie Północnym
Brodacze Live Act – koncert | PK
23.00 | Hala w Basenie Północnym
Jakub Lemiszewski– koncert | PK

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

2 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.